تیونینگ

فورد موستانگ شلبی GT350 در دستان شرکت تیونینگ فت‌هاوس

فورد موستانگ شلبی GT350

تیونر آمریکایی فت‌هاوس نسخه‌ی متفاوت فورد موستانگ شلبی GT350 را با قدرت ۱،۴۰۰ اسب‌بخار معرفی کرد

شرکت تیونینگ خودرو فت‌هاوس (Fathouse Performance) در ایالت ایندیانا یکی از مدل‌های جدید و قدرتمند فورد موستانگ شلبی GT350 را ارائه کرده است. به‌طور استاندارد، پیشرانه‌ی ۵/۲ لیتری تنفس‌طبیعی خورجینی هشت‌سیلندر شلبی GT350 از ۵۲۶ اسب‌بخار قدرت بهره می‌برد.

شاید این مطالب هم برایتان جالب باشد

اما تیونر آمریکایی فت‌هاوس از این قدرت راضی نیست؛ به‌همین‌دلیل، یک جفت توربوشارژر در زیر پیشرانه جاسازی کرده است. محل قرارگیری توربوشارژرها برای بهبود سرعت توربو و مدیریت گرما و سهولت دسترسی در زیر پیشرانه انتخاب شده است.

فورد موستانگ شلبی GT350

بدین‌ترتیب، فورد موستانگ شلبی GT350 هنگام استفاده از سوخت E85 (سوختی شامل ۸۵ درصد اتانول و ۱۵ درصد بنزین) می‌تواند ۹۵۰ اسب‌بخار قدرت و ۹۳۲ نیوتن‌متر گشتاور و با مصرف بنزین اکتان ۹۳ می‌تواند ۸۰۶ اسب‌بخار قدرت و ۹۱۷ نیوتن‌متر گشتاور تولید کند. برای تکمیل توربوشارژرهای دو بلبرینگ ۶۲ میلی‌متری Xona Rotor و دستیابی به چنین ارقامی از هدرز فولادی ضدزنگ و سیستم جدید سوخت‌رسانی و سیستم اگزوز با قابلیت کنترل سوپاپ بهره گرفته می‌شود.

فورد موستانگ شلبی GT350

فت‌هاوس تغییر درخورتوجهی در سرسیلندر، بادامک‌ها، قطر پیستون و میل‌لنگ فورد موستانگ شلبی اعمال نکرده است. این شرکت اعلام می‌کند نسخه‌ی تیونینگ‌شده در ۲/۵ ثانیه از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتربرساعت می‌رسد و در ۹/۹ ثانیه و با سرعت ۲۲۸ کیلومتربرساعت می‌تواند مسافت ۴۰۰ متر را طی کند و حداکثر سرعت آن به ۲۹۷ کیلومتربرساعت محدود می‌شود.

فورد موستانگ شلبی GT350

فت‌هاوس این بسته‌ی تیونینگ را ۱۰۰۰R نام‌گذاری کرده است؛ ولی همه‌چیز در این سطح متوقف نمی‌شود؛ چراکه در‌صورت نیاز به عملکرد قدرتمندتر، بسته‌های ۱۲۰۰R و ۱۴۰۰R نیز با قدرت ۱،۲۰۰ و ۱،۴۰۰ اسب‌بخار دردسترس هستند. شرکت یادشده ادعا می‌کند نسخه‌ی قدرتمند ۱۴۰۰R تنها در ۱/۹ ثانیه می‌تواند از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتربرساعت برسد و زمان لازم برای طی مسیر ۴۰۰ متری حدود ۸/۲ ثانیه با سرعت ۲۷۰ کیلومتربرساعت است و حداکثر سرعتش نیز به ۳۵۴ کیلومتربرساعت محدود می‌شود.

فورد موستانگ شلبی GT350

باتوجه‌به اینکه خودرو جدید فت‌هاوس دیفرانسیل‌عقب است، باورکردنِ دستیابی به سرعت ۱۰۰ کیلومتربرساعت در زمانی کمتر از ۲ ثانیه با لاستیک‌های جاده‌ای معمولی مشکل به‌نظر می‌رسد. قیمت کیت تیونینگ فت‌هاوس فورد موستانگ شلبی GT350 1000R از ۳۹،۹۹۹ دلار شروع می‌شود.

منبع: carscoops

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا