فیلم های خودرویی

فیلم مسابقه درگ تسلا ۳ پرفورمنس و پورشه ۹۱۱ کاررا S

تسلا ۳ پرفورمنس VS پورشه ۹۱۱ کاررا S

تسلا مدل ۳ یکی از پر سر و صداترین خودروهای حال حاضر جهان به شمار می رود. عملکرد بسیار عالی در برابر رقبا و فروش فراتر از انتظار برخی از عواملی هستند که این سدان برقی را در کانون توجه نگه‌داشته اند. مدل ۳ در چند نسخه و با پیشرانه هایی متنوع به فروش می رسد که از بین آنها نسخه Performance طرفداران زیادی دارد.

شاید این مطالب هم برایتان جالب باشد

نیروبخش تسلا ۳ پرفورمنس پیشرانه ای دو موتوره است. این پیشرانه در مجموع ۴۹۰ اسب بخار قدرت و ۶۶۰ نیوتن متر گشتاور تولید نموده و هر چهار چرخ را به حرکت وادار می کند. برای خرید این نسخه از مدل ۳ باید حدود ۵۳ هزار پوند پرداخت کرد. با ۱۸۴۷ کیلوگرم وزن، این خودرو در کلاس خود جزو سنگین ترین مدل ها به شمار می رود.

تسلا مدل 3

مت واتسون و دیگر همکاران وی در Carwow که علاقه زیادی به مسابقه درگ دارند، باز هم به سراغ تسلا مدل ۳ Performance رفته و توانایی های آن را این بار در برابر یکی از محبوب ترین کوپه های اسپرت یعنی پورشه ۹۱۱ ارزیابی کرده اند.

پورشه ۹۱۱ حاضر در این رویارویی عضوی از خانواده کاررا S است. اعضای این خانواده نیروی خود را از یک موتور ۳ لیتری شش سیلندر تخت توئین توربو دریافت می کنند. طبق کاتالوگ این موتور توانایی تولید ۴۵۰ اسب بخار قدرت و ۵۳۰ نیوتن متر گشتاور را دارا بوده و از طریق گیربکس ۸ سرعته خودکار دوکلاچه نیروی خود را به چرخ های محور عقب ارسال می کند. پورشه ۹۱۱ کاررا S وزنی برابر با ۱۵۹۰ کیلوگرم دارد و با بهایی در حدود ۹۳ هزار پوند قابل خرید است.

پورشه 911 کاررا

همانطور که مشاهده می کنید تسلا ۳ پرفورمنس از لحاظ پیشرانه برتری هایی نسبت به ۹۱۱ کاررا S دارد، اما در مقابل این خودروی آلمانی از مزیت وزن کمتر برخوردار است. حال که با مشخصات پورشه ۹۱۱ کاررا S و تسلا مدل ۳ نسخه Performance آشنا شدید، دعوت می کنیم ویدیوی رویارویی آنها را نیز مشاهده فرمایید. ذکر این نکته ضروری است از آنجایی که رقابتی میلی متری بین دو خودرو جریان پیدا می کند، در اولین فرصت تماشای ویدیوی ضمیمه شده را در برنامه های خود بگنجانید.

منبع: carscoops

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا