فیلم های خودرویی

عبور با سرعت زیاد از روی سرعت گیر چه بلایی سر خودرو می آورد؟ + فیلم

سرعت گیر

فیلم عبور مرسدس بنز از روی سرعت گیر با سرعت زیاد توسط  کانال یوتیوبی Warped Perception

بسیاری از رانندگان عادت دارند هنگام رسیدن به یک سرعت گیر، از سرعت خود کاسته و به آهستگی از روی آن عبور کنند. در مقابل افرادی هم هستند که توجه چندانی به سرعت گیرها نداشته و حتی گاها بدون کوچک ترین تماس با پدال ترمز آنها را پشت سر می گذارند!

همه ما می دانیم که هر چه سرعت خودرو هنگام عبور از روی یک سرعت گیر یا دست انداز کمتر باشد، فشار کمتری به خودرو – به ویژه مجموعه سیستم تعلیق – وارد شده و دیرتر سر و کارمان به تعمیرگاه خواهد افتاد. اما در این بین یک نکته مهم وجود دارد که گهگاه مالکین وسایل نقلیه توجهی به آن نمی کنند.

شاید شما هم رانندگانی را دیده باشید که درست چند لحظه قبل از رسیدن به سرعت گیر یا دست انداز اقدام به ترمز گرفتن نموده و همزمان با نگه داشتن پا روی پدال ترمز از روی سرعت گیر عبور می کنند. آیا می دانستید که این کار به هیچ وجه صحیح نبوده و فشار مضاعفی را به اجزای سیستم ترمز تحمیل می کند؟

دست اندرکاران کانال یوتیوبی Warped Perception اخیرا با تهیه ویدیویی جالب به این موضوع پرداخته و فشاری را که یک خودرو در مواجهه با سرعت‌گیر متحمل می شود، به تصویر کشیده اند. برای نمایش بهتر میزان فشار وارده، آنها با استفاده از یک دستگاه مرسدس بنز E کلاس اتاق W211، با سرعت و شدت ترمزگیری متفاوت از روی سرعت گیرها رد شده و با دوربین فوق آهسته اقدام به تصویربرداری نموده اند.

همانطور که در ویدیوی ضمیمه شده می توانید مشاهده فرمایید، نوع سرعت‌گیر نقش بسزایی در میزان فشار وارد شده به خودروها ایفا می کند؛ سرعت خودرو نیز از اهمیت بسیار زیادی برخوردار بوده و در برخی سناریوها ممکن است به علت برخورد لاستیک با دیواره داخلی یا لبه گلگیرها ترکیدگی رخ داده و راننده کنترل خودرو را از دست دهد.

منبع: motor1

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا