تست، مقایسه و بررسی خودرو

ارتباط بوگاتی شیرون پور اسپورت با جنگ ستارگان

بوگاتی شیرون پور اسپورت

طرح x مانند بوگاتی شیرون پور اسپورت الهام گرفته از یک سفینه‌ی جنگنده با نام “X-Wing” در مجموعه فیلم‌های جنگ ستارگان

بوگاتی در آخرین نسخه‌ی منتشر شده از مدل شیرون که با نام شیرون پور اسپرت شناخته می‌شود تمام انرژی خود را برای هندلینگ آن خرج کرده است. بالی بزرگ در عقب خودرو قرار گرفته، بدنه‌‌ی آن اصلاح شده و رینگ‌های خودرو جدید هستند.

شاید این مطالب هم برایتان جالب باشد

بوگاتی شیرون پور اسپورت

همچنین اگر در محور عقبی بوگاتی شیرون پور اسپورت توجه بیشتری را به خرج دهید خواهید دید که اتصال بال این خودرو به بدنه‌ی آن بصورت حرف “X” انگلیسی طراحی شده است که بر اساس توضیحات ویدئو قرار گرفته در این مقاله این طراحی از فیلم جنگ ستارگان الهام گرفته شده است.

این طرح X مانند در برگیرنده‌ی بال و سپر عقب می‌شود. این طراحی الهام گرفته از یک سفینه‌ی جنگنده با نام “X-Wing” در مجموعه فیلم‌های جنگ ستارگان می‎باشد. ممکن است که این طراحی کاملا با آنچه که در جنگ ستارگان مشاهده می‌کنید همسان نباشد اما قطعا یادآور آن است.

بوگاتی شیرون پور اسپورت

این بال بزرگ تنها بخشی از بروزرسانی بوگاتی شیرون پور اسپورت است و با توجه به اینکه این خودرو برای پیست مسابقه طراحی شده تغییرات دیگری نیز در آن صورت گرفته است. جلوی خودرو تماما جدید می‌باشد و در آیرودینامیک آن تغییراتی رخ داده است.

یکی دیگر از بروزرسانی‌های هیجان‌انگیز بوگاتی شیرون پور اسپورت رینگ‌های Aero جدید آن است که از منیزیم ساخته شده و دارای فیبرکربن است، ارتقایی که در پروسه‌ی گردش هوا و تهویه ترمزهای آن موثر می‌باشد. همچنین این رینگ‌ها از نسخه‌ای که بر روی مدل پایه‌ی شیرون یافت می‌شوند سبک‌تر هستند.

بوگاتی شیرون پور اسپورت

بیشتر ارتقای صورت گرفته بر روی خودرو بر داون فورس و هندلینگ آن متمرکز است. این خودرو ۱۹ کیلوگرم از نسخه‌ی اصلی شیرون سبک‌تر است و بر اساس ادعای بوگاتی ۴۰ درصد از آن در پیچ‌ها سریع‌تر می‌باشد.

بوگاتی شیرون پور اسپورت

این نسخه از شیرون یکی از دو مدلی است که بوگاتی معرفی آنها را برای امسال برنامه ‌ریزی کرده است. بنابر گفته‌ی مدیرعامل بوگاتی، یکی از مدل‌ها بر هندلینگ و دیگری بر کاهش ضریب توان وزنی مخصوص (این ضریب نشان می‌دهد که هر اسب بخار قدرت موتور، چه میزان از وزن خودرو را جابجا می‌کند) متمرکز خواهند بود.

بوگاتی شیرون پور اسپورت موتور W16 توربو ۸ لیتری نسخه‌ی قبلی را با ۱۵۰۰ اسب بخار به ارث برده است، این به این معناست که باید منتظر معرفی مدل سریع‌تر و سبک‌تر این خودرو باشیم.

منبع: motor1

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا