تست، مقایسه و بررسی خودرو

لامبورگینی آونتادور SVJ یک هیولای واقعی‌ست

لامبورگینی آونتادور SVJ یکی از قدرتمندترین خودروهای جهان است

کمپانی لامبورگینی نسخه‌ی پرچم‌دار مدل آونتادور را در سال ۲۰۱۸ معرفی نمود و باید اعتراف کرد که این خودرو بسیار تحسین برانگیز است. این مدل توانست رکورد ۶:۴۴:۹۷ را در پیست مسابقه‌ی نوربورگ ثبت نماید. همچنین از لحاظ ظاهری لامبورگینی آونتادور SVJ شباهت بسیاری به مدل تولید محدود وننو دارد.

شاید این مطالب هم برایتان جالب باشد

لامبورگینی آونتادور SVJ دارای طراحی بدنه‌ای است که نه تنها زیبا است بلکه به آیرودینامیک خودرو نیز کمک کرده است. سیستم آیرودینامیک فعال لامبورگینی از مدل هوراکان پرفورمانته به این خودرو منتقل شده تا نیروی درگ (نیرویی مقاومتی که توسط هوا در جهت مخالف خودرو به آن وارد می‌شود) را کاهش داده و در عین حال داون فورس (به نیرویی که توسط گرانش و هوا به سمت پایین وارد شده و باعث چسبندگی بیشتر خودرو به زمین می‌شود می‌گویند) را در گوشه‌های خودرو تقویت نماید. لازم به ذکر است که این اقدامات موجب عملکرد بی‌نظیر این خودرو شده است.

پیشرانه‌ی این خودرو نیز بسیار قدرتمند است، این مدل به یک موتور ۶٫۵ لیتری ۶٫۵ لیتری تنفس طبیعی V12 که توانایی تولید ۷۵۹ اسب بخار نیرو و ۷۲۰ نیوتن‌متر گشتاور را دارد مجهز شده است. این نیروی تولیدی توسط سیستم انتقال قدرت ISR 7 سرعته به چهار چرخ خودرو منتقل می‎گردد. لامبورگینی مدعی است که این مدل در ۲٫۸ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت دست می‌یابد، همچنین زمان رسیدن سرعت آن به ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت ۸٫۶ ثانیه ارزیابی شده است. نهایت سرعت این خودرو ۳۵۰ کیلومتر بر ساعت می‎باشد.

منبع: carscoops

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا