رونمایی و جاسوسی

نسل چهارم کیا سورنتو پرچم‌دار این کمپانی در نمایشگاه ژنو خواهد بود

کیا سورنتو

نسل چهارم کیا سورنتو طراحی متفاوت و امکانات مدرنی دارد

اولین مدل کیا سورنتو در سال ۲۰۰۲ تولید شد. این محصول تا امروز سه نسل مختلف داشته که همگی آن‌ها با فروش چشمگیر در سراسر جهان مواجه بوده‌اند. سورنتو از اواسط سال ۲۰۲۰، با چهره‌ای جدید عرضه خواهد شد تا رقیب مناسبی برای جیپ گرندچروکی، لکسوس RX و نیسان مورانو باشد. هم‌اکنون تیراژ تولید سورنتو حدود ۲۲۰ هزار دستگاه در سال است که تقریبا نیمی از آن به آمریکا و ۲۰ درصد به کره‌جنوبی اختصاص دارد.

شاید این مطالب هم برایتان جالب باشد

در نمای بیرونی، کیا سورنتو ۲۰۲۱ همچنان به سبک چراغ‌های کشیده و نسبتا باریک وفادار مانده است. روشنایی اصلی با لامپ‌های هالوژن سه‌گانه در طرفین، کمی شبیه محصولات آکورا به‌نظر می‌رسد. جلوپنجره‌ی آرواره‌ای‌شکل به‌تبعیت از نسل جدید اپتیما، روی سورنتو نیز استفاده خواهد شد. نکته‌ی جالب در طراحی نمای رو‌به‌رو نصب LED روشنایی روز با حالتی متقارن زیر چراغ اصلی است که ضمن افزایش زیبایی، ویژگی‌های اسپرت سورنتو را افزایش می‌دهد.

کیا سورنتو

خطوط حجم‌دهنده حس تهاجمی کیا سورنتو ۲۰۲۱ را تقویت می‌کنند و ساختار پیچیده‌ی سپر با ادوات سیاه براق و پیانویی طراحی شده است. مه‌شکن‌های LED نسبتا کوچک و دوگانه هستند و محافظ سپر و هدایت‌کننده‌ی هوا در زیر سپر نیز نقره‌ای‌رنگ خواهند بود تا سورنتو را لوکس و ارزشمند نشان دهند.

کیا سورنتو

تحول در طراحی کیا سورنتو در پشت و نمای جانبی جلوه‌ی بیشتری دارد. خطوط شکسته در قسمت‌های مختلف سپر عقب و درپوش صندوق دیده می‌شوند. حتی چراغ عقب هم ساختاری دوگانه و مدرن دارد و جایگاه ویژه برای پلاک به‌لطف حجم‌دهی بدنه در تورفتگی عمیق قرار گرفته است. به‌تبعیت از نسل جدید خودروها، علاوه‌بر جایگاه ویژه برای اگزوزها، حفره‌هایی نیز در گوشه‌های سپر سورنتو وجود دارند تا به هدایت هوا از روی چرخ‌ها کمک کنند. مشابه نمای رو‌به‌رو، در سپر عقب سورنتو هم ادوات نقره‌ای‌رنگ و مه‌شکن‌های کوچک حس شاسی‌بلندی لوکس را به سورنتو می‌دهند.

کیا سورنتو

از تصاویر منتشرشده می‌توان اطمینان داشت فضای داخلی کیا سورنتو بیش از گذشته نزدیک به کلاس شاسی‌بلندهای لوکس باشد. تودری‌ها و فرمان و بخش زیادی از داشبورد مزین به چرم هم‌رنگ صندلی‌ها آماده‌ی سفارش خواهند بود. نمایشگر لمسی ۱۰/۲۵ اینچ ساختاری یکپارچه با پنل تمام‌دیجیتال پشت فرمان خواهد داشت تا مطابق سبک جدید خودروهای امروزی باشد. خروجی‌های هوا برای تهویه‌ی مطبوع حالتی خلاقانه دارند که همراه قاب نقره‌ای‌رنگ لوکس و چشمگیر به‌نظر می‌رسند. سورنتو با نمایشگر ۱۲/۳ اینچ نیز عرضه می‌شود؛ اما در ارزان‌ترین مدل هم، امکاناتی فراتر از رقبای هم‌قیمت ارائه می‌کند. باتوجه‌به ابعاد شاسی‌بلند جدید کیا، احتمالا سورنتو ۲۰۲۱ با کابین سه ردیف صندلی هم عرضه می‌شود.

کیا سورنتو

جزئیات فنی از پیشرانه و توانایی‌های حرکتی کیا سورنتو هنوز منتشر نشده است. این محصول درصورت عرضه با پیشرانه‌ی ۳/۸ لیتری موجود در کیا تلوراید، ۲۹۰ اسب‌بخار قدرت و ۳۵۵ نیوتن‌متر گشتاور خواهد داشت و در حدود ۷/۵ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتربرساعت می‌رسد و میانگین مصرف سوخت نزدیک به ۱۰ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر است. نسل جدید سورنتو جمعه سیزدهم اسفند به‌طور رسمی در نمایشگاه ژنو رونمایی خواهد شد. نسل فعلی سورنتو هم‌اکنون با آستانه‌ی قیمت ۲۷ هزار دلار عرضه می‌شود؛ اما با امکانات کامل حدود ۴۶ هزار دلار قیمت دارد.

منبع: auto blog

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا