اخبار عمومی

اولین خودروی خالکوبی شده جهان معرفی شد

لکسوس UX

لکسوس UX، اولین خودروی خالکوبی شده جهان

لکسوس ادعا می‌کند اولین خودروی خال‌کوبی‌شده جهان را ساخته است؛ کراس‌اور لکسوس UX با همکاری دو هنرمند لندنی، به خودرویی خالکوبی‌شده تبدیل شد. خودروساز ژاپنی به‌تازگی داستان لکسوس UX خالکوبی‌شده را منتشر کرده است. در حقیقت، این شرکت ادعا می‌کند که UX موردنظر اولین خودروی خال‌کوبی‌شده در سراسر جهان به شمار می‌رود.

شاید این مطالب هم برایتان جالب باشد

لکسوس UX

مسئولان لکسوس می‌گویند که این محصول به‌طور کامل از «هنرهای زیبا و سنتی ژاپنی» الهام گرفته شده و توسط کلودیا دی ساب، هنرمند برجسته‌ی خال‌کوبی در لندن و همسرش یوتارو طراحی شده است. این زوج هنرمند از کراس‌اور لکسوس UX سفید به‌عنوان بوم نقاشی و از دریل ساخت Dremel استفاده کردند. اصلی‌ترین نقوش بصری از رنگ‌های ماهی کوی (کپور رنگی و زینتی) الهام گرفته شده است.

شاید در ابتدا تمام این کارها ساده به‌نظر برسد؛ اما اینطور نیست. کلودیا بیش از ۶ ماه طول کشید تا طرح‌های اولیه این پروژه را به مرحله‌ی نهایی برساند؛ در مرحله‌ی نهایی پنج روز هشت ساعته کار فشرده انجام داد. بزرگ‌ترین چالش این بود که نمی‌توان خودرو را به موقعیتی راحت برای نقاشی منتقل کرد و همچنین بدیهی است که لرزش دریل به توان بالایی از نظر جسمی نیاز دارد.

کلودیا دی ساب گفت: بهترین چیز در لکسوس UX و دلیل ایده‌آل بودن این خودرو برای پروژه‌ی ما، سطوح صاف آن است. همه چیز از خطوط کنار بدنه گرفته تا شکل پنجره‌ها، همگی بسیار پویا و زیبا هستند.

منبع: motor1

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا