لیست‌های جذاب

۸ نکته در نگهداری خودرو با کمترین هزینه

نگهداری خودرو

نکات ذکر شده در این مقاله به شما کمک می‌کند تا نگهداری خودرو را در بهترین شرایط و با کمترین هزینه انجام دهید

با وجود تکنولوژی‌های پیشرفته‌ی اتومبیل‌های امروزی و خدمات پس از فروش خودروسازان، گاهی فراموش می‌کنیم که وسیله‌ی نقلیه ما به توجه نیاز دارد! لیست تهیه شده به شما این امکان را می‌دهد که در خانه، نگهداری خودرو را به بهترین شکل ممکن انجام دهید.

شاید این مطالب هم برایتان جالب باشد

حقیقت این است که بررسی مداوم مسائل اولیه خودرو می‌تواند زمان و پول شما را حفظ نماید، از همه مهم‌تر ایمنی اتومبیل شما را نیز تامین می‌کند. حتی عملی به سادگی چک کردن اطراف خودرو می‌تواند مشکلات و مسائل حائز اهمیتی را درباره‌ی آن روشن کند.

لازم است که مشکلات اساسی خودرو توسط یک متخصص بررسی و برطرف شوند، اما در عین حال اقدامات ساده‌ای وجود دارد که بوسیله‌ی آنها می‌توانید وضعیت مناسب خودروی خود را حفظ کنید.

۱- روغن موتور

نگهداری خودرو

بررسی سریع روغن موتور تنها چند دقیقه زمان می‌برد. شما باید این کار را هر چند هفته یک بار انجام دهید، مخصوصا پیش از سفرهای طولانی مدت. اگر لازم است مخزن روغن را پر نمایید، دقت کنید که نوع روغن استفاده شده متناسب با خودروی شما باشد. اگر اتومبیل شما بیش از معمول روغن مصرف می‌کند بهتر است که به نمایندگی خدمات پس از فروش خود مراجعه کنید.

۲- مایع شیشه‌شوی

چک کردن مایع شیشه‌شوی خودرو نیز کاری هوشمندانه می‌باشد. بهتر است از مایعی استفاده کنید که مخصوص این کار تولید شده است.

۳- باتری

نگهداری خودرو

بر اساس اعلام یک موسسه‌ی بیمه، مشکلات باتری اصلی‌ترین عامل خرابی خودروها در سال است. عمر مفید یک باتری بین ۳ الی ۵ سال در نظر گرفته می‌شود، البته شرایط آب و هوایی و نحوه‌ی رانندگی شما نیز در آن تاثیر گذار است. بنابراین اگر نیروی باتری خودروی شما تحلیل رفته بهتر است قبل از اینکه در استارت زدن اتومبیل دچار مشکل شوید به فکر یک جایگزین برای آن باشید.

۴- برف پاک‌کن‌ها

نگهداری خودرو

برف پاک‌کن‌های خودرو در طول زمان فرسوده می‌شوند، از این رو برای اینکه در تست‌های معاینه فنی موفق باشید و اسباب ایمنی شما در هنگام برف و باران فراهم شود و همچنین از صدای گوش خراش آنها پرهیز کنید، برف پاک‌کن‌ها را به موقع تعویض نمایید.

۵- چراغ‌ها

ایده‌ی خوبی است که چراغ‌های خودروی خود را مرتبا بررسی کنید تا در لنزهای آن شکستگی یا ترک خوردگی نباشد. فراموش نکنید که در وارسی‌های خود تمام چرا‌غ‌های جلو، مه‌شکن، دنده عقب، ترمز و راهنما را در نظر بگیرید.

۶- تایرها

نگهداری خودرو

فشار باد تایر‌های خود را هر چند هفته و قبل از سفرهای طولانی چک کنید. اگر تایرها به اندازه‌ی کافی پر باد نباشند می‌توانند بر مصرف سوخت و عمر خود تاثیر گذارند. همچنین این قضیه در هندلینگ اتومبیل و عملکرد آن در ترمزگیری دخالت دارد.

همیشه لاستیک زاپاس را نیز در بررسی‌های خود چک کنید، به قسمت‌های آسیب دیده و فرسوده نیز توجه ویژه داشته باشید.

۷- شیشه‌

در این باره بررسی‌های مداوم و ساده می‌تواند از شکستگی‌های بزرگ و دردسرساز جلوگیری نماید، همچنین استفاده از یک شیشه‌شوی با کیفیت بسیار توصیه می‌شود!

۸- رنگ و بدنه‌ی خودرو

نگهداری خودرو

این مورد بیشتر در رابطه با آراستگی ظاهر خودرو است تا ایمنی آن، اما در هر صورت تمیز نگه داشتن خودرو علاوه بر اینکه از بدنه‌ و رنگ آن در برابر زنگ‌زدگی محافظت می‌کند نشان دهنده‌ی میزان ارزشی است که شما برای وسیله‌ی نقلیه خود قائل‌اید.

منبع: auto express

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا