سرگرمی

BMW i3 در کتابخانه! + فیلم و عکس

وقتی کمپانی BMW می گوید که خودروی برقی جدیدش i3 چقدر بی صدا و آرام است، برای اثبات در عمل راهی ندارد جز اینکه با آن وارد یک کتابخانه شود!

عوامل BMW مستقر در کشور کانادا، این فیلم تبلیغاتی را در شهر بوداپست کشور مجارستان ساخته اند. همانطوری که در این فیلم مشخص است، این هاچ بک کوچولو به خاطر سایزی که دارد می تواند در راهروهای یک کتابخانه قدم بزند. نسخه تمام الکتریکی بی ام و i3 درسکوت حرکت می کند چراکه موتور با سیستم احتراقی ندارد. البته نمی توان گفت مطلقا صدایی ندارد بلکه می توان صدای بسیار خفیفی را از موتور برقی این i3 کوچک شنید. ولی بیشتر صدایی که در این فیلم شنیده می شود به خاطر اصطکاک لاستیک های خودرو با کف چوبی و براق کتابخانه است.

هدف از ساخت چنین فیلمی علاوه بر اینکه نشان دهد نماینده کوچک BMW یعنی i3 ، آلودگی ایجاد نمی کند، عدم ایجاد آلودگی صوتی این خودرو نیز بوده است. البته طبق قوانین جدید ایالات متحده که از سال ۲۰۱۹ لازم الاجرا است، همه خودروهای جدیدی که در آمریکا تولید می شوند یا به آمریکا راه پیدا می کنند، باید یک صدای خفیف مصنوعی را ایجاد کنند که موجب بشود عابرین پیاده از حضور  و حرکت آن ها آگاه شوند. بی ام و i3 الکتریکی، دارای یک باتری ۳۳ کیلوواتی است.

فیلم این خبر را در کاریرا تماشا کنید.

 

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا