تست، مقایسه و بررسی خودرو

پورشه ۳۵۶ رودستر ۱۹۵۳ در مقابل پورشه اسپیدستر ۲۰۱۹

پورشه اسپیدستر

تمام ویژگی‌های یک پورشه‌ی اصیل در مدل America رودستر گنجانده شده است

مدل GT3 یکی از بهترین پورشه‌های موجود در بازار می‌باشد. مدل اسپیدستر پس از آن قرار می‌گیرد و تفاوت آن با GT3 در سقف کروکی آن و تغییراتی است که بر روی موتور آن صورت گرفته که در نتیجه‌ی آن اسپیدستر ۲۰ اسب بخار بیشتر نیرو دارد.

پورشه اسپیدستر

شاید این مطالب هم برایتان جالب باشد

پس از جنگ جهانی دوم، علاقه‌ی مردم به مسابقات اتومبیل‌رانی رو به افزایش بود، از این رو کمپانی پورشه تصمیم به تولید خودروای قدرتمند و در عین حال سبک وزن گرفت. تنها ۱۷ نسخه‌ از این مدل تولید شد که بدنه‌ی ۱۶ عدد از آنها از آلومینیوم سبک وزن تشکیل شده بود. وزن کلی خودرو هفدهم نیز با باک پر از بنزین تنها ۶۱۲ کیلوگرم بود.

پورشه رودستر

این خودرو تنها ۴۵ کیلوگرم از Lotus 7 (خودروای که به دلیل سبک وزن بودن شناخته شده بود) سنگین‌تر بود. موتور ۱٫۵ لیتری چهار سیلندر این خودرو که بوسیله‌ی هوا خنک می‌شود توانایی تولید ۷۰ اسب بخار نیرو را دارد. ممکن است در نگاه اول این عدد چندان چشمگیر نباشد، اما باید به این نکته توجه داشت که در سال ۱۹۵۳ مدل عادی پورشه‌ی ۳۵۶ تنها ۴۰ اسب بخار قدرت داشت.

تنها امکانات این خودرو شامل چراغ‌های جلو و کلیدی برای روشن کردن آنها بود! حتی درهای خودرو دستگیره نداشتند و موزه‌ای که این خودرو را به نمایش گذاشته است برای اینکه رانندگی با آن قانونی باشد چراغ راهنما را برای آن نصب نموده. همچنین امکاناتی نظیر کمربند ایمنی، برف پاک‌کن و سقف برای این خودرو در نظر گرفته نشده است.

تجربه‌ی رانندگی با این خودرو بی‌نظیر است، تایر‌های مسابقه‌ای برند Avon آن بیشترین چسبندگی ممکن را با جاده ایجاد می‌کنند و در کیفیت سواری پورشه ۳۵۶ بسیار تاثیر گذارند. لازم به ذکر است که این خودرو (هفدهمین نسخه) ۴ میلیون دلار قیمت گذاری شده است.

تجربه‌ی رانندگی با پورشه اسپیدستر نیز همانطور که انتظار می‌رود عالی است، این خودرو که ۳۶۰,۰۰۰ دلار قیمت دارد نسخه‌ی بدون سقف پورشه GT3 محسوب می‌شود ولی قابل قیاس با پورشه ۳۵۶ رودستر نیست. پورشه ۳۵۶ رودستر خودروای نمادین و جادویی است!

منبع: motortrend

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا