اخبار عمومی

مدیر عامل جدید ایران خودرو کیست؟ چرا علی آبادی مدیرعامل نشد؟ [به‌روز رسانی]

مدیرعامل ایران خودرو

آنطور که سخنگوی دولت اعلام کرده یکه زارع پس از شش سال حضور در ایران خودرو، به دلیل افزایش قیمت ها بدون هماهنگی برکنار شده است. یکه زارع جای خود را به عباس علی آبادی مدیرعامل فعلی مپنا می‌دهد که از یک دهه پیش مدیریت مپنا را در اختیار داشته اشت.

علی آبادی تحصیلاتش را در رشته مکانیک و تا مقطع دکترا ادامه داده است. او فارغ التحصیل دانشگاه های تهران، شریف و خواجه نصیر الدین طوسی است. در سابقه مدیریتی علی آبادی معاونت وزیر نیرو معاونت وزیر نیرو در امور برق و انرژی و ریاست هیأت مدیره شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران دیده ‌می‌شود.

او در دوره مدیریت در مپنا، توانست تا دوره های تحریمی مختلفی را پشت سر بگذارد و تجهیزات مهندسی مپنا را ارتقا دهد. لازم به ذکر است که از نگاه کارشناسان و اهالی صنعت، گروه مپنا به عنوان پیشرفته ترین صنعت فعال در کشور شناخته می شود و بخشی از دانش فنی این گروه مهندسی در دوره علی آبادی به دست آمده است.

بخش مهم و سود آور قراردادهای مپنا در حوزه نیروگاه های برق و فروش توربین های گاز و بخار، در زمان عباس علی آبادی منعقد شده و دوران طلایی مپنا نیز در بخشی از سال های فعالیت او ثبت شده است. ادامه همکاری با زیمنس آلمان، احداث بخش های جدید مپنا، ورود به صنعت ریلی، ارتقای فناوری توربین های گازی و بخار، ورود نسل جدید توربین ها، به دست آوردن فناوری بومی سازی اجزای پیچیده توربین، جلوگیری از واگذاری مپنا به برخی ارگان ها و… از جمله افتخارات عباس علی آبادی در گروه مپنا به حساب می آید.

به‌روز رسانی

به گزارش خبرگزاری تسنیم، اعضای هیات مدیره ایران خودرو، با اتفاق آراء، فرشاد مقیمی را به عنوان جوان ترین مدیرعامل این گروه خودروسازی منصوب کردند.

فرشاد مقیمی دانشجوی دکترای مهندسی صنایع (در حال دفاع از رساله) در دانشگاه آزاد تهران، دانش آموخته کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی و تحصیلکرده‌ی کارشناسی مهندسی صنایع گرایش تولید صنعتی است.

وی سابقه عضویت در هیات مدیره‌ی سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، معاونت صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی، مدیر برنامه ریزی راهبردی سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، ریاست انجمن‌ بهره وری ایران و همچنین معاونت امور صنایع وزارت صمت‌ را در کارنامه خود دارد.

هفته گذشته علی ربیعی سخنگوی دولت که خبر برکناری یکه‌زارع از مدیرعاملی ایران خودرو را مطرح کرده بود، عباس علی‌آبادی مدیرعامل مپنا را به‌عنوان مدیرعامل جدید این شرکت معرفی کرده بود که ظاهراً بنا به دلایلی علی‌آبادی این سمت را نپذیرفت و سرانجام از بین گزینه‌های جدید، فرشاد مقیمی معاون صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت به‌عنوان مدیرعامل جدید ایران خودرو منصوب شد.

فرشاد مقیمی

 

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا