اخبار عمومی

وضعیت تحویل محصولات ایران خودرو

پژو 2008

وضعیت تحویل خودرو های ثبت نامی از زبان مدیر عامل:‌ تمام پژو ۲۰۰۸ های ثبت نامی امسال تحویل می شوند

مدیرعامل ایران‌خودرو اعلام کرد: محصولات پژو ۲۰۶ و پژو ۲۰۷ هاچ‌بک و صندوق‌دار به‌صورت اتوماتیک در سال گذشته و به‌صورت مستقل از پژو تولید شد. وی تولید محصول ۲۰۰۸ را نیز از موفقیت‌های این شرکت در سال گذشته برشمرد و در جواب سوال در مورد وضعیت تحویل محصولات ایران خودرو گفت: تمام محصولات ثبت‌نامی در سال‌جاری تحویل مشتریان خواهد شد.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران‌خودرو ادمه داد: امسال با راه‌حل‌های خوبی که در نظر داریم، با تکیه بر برند داخلی و محصولات خود، افزایش عمق ساخت‌داخل قطعات توسط سازندگان و با تلاش جمعی، از سختی‌ها عبور خواهیم کرد.

تمام محصولات ثبت‌نامی  از جمله پژو ۲۰۰۸ ها در سال‌جاری تحویل مشتریان خواهد شد

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایکوپرس، هاشم یکه‌زارع در مجمع عمومی عادی سالانه ایران‌خودرو اظهار داشت: نباید چشم‌های‌مان را به روی واقعیت‌ها و محدودیت‌های ایجاد شده در سال‌جاری ببندیم، محدودیت‌هایی وجود دارد و سختی‌هایی نیز در پیش خواهیم داشت و باید با حمایت همه مسئولان، سهامداران، کارکنان و مردم با سربلندی از آن عبور کنیم.

یکه‌زارع تصریح کرد: خودروسازی انحصاری خوانده می‌شود، در صورتی که مشتریان امکان انتخاب و خرید از چند خودروساز را دارند. این در صورتی است که خودروساز برای تهیه مواد اولیه باید به تولیدکننده‌های مشخصی مراجعه کند و انحصار در این بخش معنای بیشتری دارد.

وی خاطرنشان کرد: بسیاری از مواد اولیه‌ی موردنیاز خودروساز افزایش قیمت بالای ۵۰ درصد داشته که موجب بالا رفتن هزینه تمام‌شده تولید خودرو شده، در صورتی که مجوز افزایش قیمت خودرو بسیار کم‌تر بوده است. مدیرعامل گروه صنعتی ایران‌خودرو با بیان این‌که قیمت محصولات قطعه‌سازان نیز رشد ۲۰ درصدی را تجربه کرده، خاطرنشان کرد: اگر خودروساز افزایش قیمت قطعه‌ساز را ندهد، سبب تعطیلی آن می‌شود و اگر پرداخت کند با زیان هنگفت روبه‌رو می‌شود.

وی با اشاره به سود بالای دلالان از اختلاف قیمت کارخانه و بازار، تاکید کرد: روش قیمت‌گذاری خودرو باید از انحصار خارج شود. یکه‌زارع انعقاد قرارداد ۱۰جانبه‌ی طراحی و تولید پلت‌فرم ایران‌خودرو را از دستاوردهای سال گذشته این گروه خودرویی عنوان کرد و گفت: با افزایش دو و نیم برابری نرخ ارز سرمایه‌گذاری در این بخش، در صورت عدم حمایت با چالش مواجه خواهیم شد. او تصریح کرد: یا باید به ادامه تولید پلت‌فرم‌های قدیمی تن بدهیم و یا این‌که هزینه‌ها را به جان بخریم تا خودروساز شویم.

یکه‌زارع به اهمیت صنعت خودروسازی و قرار داشتن آن در صدر فهرست تحریم‌ها اشاره کرد و گفت: ما به عنوان لکوموتیو صنایع کشور باید به فکر باشیم تا از این بحران عبور کنیم. مدیرعامل گروه صنعتی ایران‌خودرو همچنین تاکید کرد: عواقب ترک بازار ایران برای شرکای ایران‌خودرو به مراتب سخت‌تر از دوره‌های گذشته خواهد بود.

یک دیدگاه

یک دیدگاه

    ارسال دیدگاه

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

    بالا