اخبار عمومی

کاهش قیمت خودرو در بازار ادامه دار است

5 نتیجه آزاد شدن قیمت بازار خودرو

سقوط قیمت خودرو آغاز شد ، محتکران و سودجویان به دنبال فروش 

به گزارش سایپا نیوز، مجید شریفی از فعالان بازار خودرو درباره روندی که بازار خودرو طی یک الی دو روز گذشته طی کرده است، گفت: ریزش قیمت خودرو از امروز آغاز شده است و همه به دنبال فروش خودروهایی هستند که از مدت‌ها پیش با هدف کسب سود خریداری کرده بودند.

شاید این مطالب هم برایتان جالب باشد

وی ادامه داد: از صبح امروز قیمت‌گیری از بازار خودرو کاهش یافته و قیمت‌ها همچنان در مسیر کاهش است. او خاطرنشان کرد: آنگونه که با خبر شدیم محصولات ایران خودرو ۱۰ درصد و محصولات سایپا ۲۳ درصد رشد قیمت خواهد یافت و این اعداد در قیاس با شایعه‌هایی که در بازار وجود داشت بسیار کمتر است.

قیمت خودرو ایران

وی با بیان اینکه در بازار خودرو افزایش قیمت بین ۳۰ تا ۴۰ درصد شنیده شده بود، گفت: با افزایشی که ستاد تنظیم بازار اعلام کرد، دیگر فردی برای خرید احتکاری اقدام نمی‌کند؛ البته ادامه این روند در شرایطی خواهد بود که شرکت‌های خودروسازی با سرعت، خودرو وارد بازار کنند.

بر اساس این گزارش، درصد افزایش قیمت مصوب شده شاید نتواند مشکلات نقدینگی و تولید شرکت‌های خودروسازی را حل کند، اما این امر کمک خواهد کرد تا میزان زیان دهی خودروسازان تا حدودی کاهش پیدا کند.

قیمت خودرو

امیرجواد مرادی از دیگر فعالان بازار خودرو درباره قیمت خودرو گفت: بعد از مدت‌ها بازار خودرو به آرامش رسید و قیمت در مسیر درست قرار گرفت؛ رشد قیمت‌ها که از بعد از تعطیلات نوروز در بازار رخ داد، کسب و کار فعالان این حوزه را به شدت تحت تاثیر قرار داد و میزان فروش خودرو به کمترین عدد ممکن رسید، به گونه‌ای که سه روز پیش راکد ترین روز بازار خودرو ثبت شد.

وی افزود: با واقعی شدن قیمت خودرو به خداحافظی دلالان از بازار خودرو نزدیک می شویم، با حضور سودجویان در بازار، نمایشگاه داران خودرو و مردم به شدت متضرر شدند، حال امیدواریم با افزایش میان عرضه و پیش فروش خودرو، بازار به روال عادی بازگردد.

این فعال بازار خودرو تاکید کرد: از ظهر امروز شاهد عرضه خودروهای احتکاری هستیم، از آنجا که خرید و فروش خودرو طی چند روز اخیر افت داشته و قیمت ها کاهشی شده است، دلالان و سودجویان نسبت به عرضه خودرودر بازار اقدام کردند.

وی از نهادهای نظارتی خواست که نظارت بیشتری بر بازار داشته باشند تا سوء استفاده از بازار خودرو به حداقل برسد و سودهای میلیونی وارد جیب سوجویان و واسطه‌ها نشود.

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا