اخبار عمومی

۳ روش فروش خودرو اعلام شد

فروش خودرو ایران

قیمت‌ها شکسته خواهد شد مردم نباید در فضای هیجانی خرید و فروش خودرو وارد شوند

به گزارش تسنیم، صادق نیارکی در حاشیه جلسه ستاد تنظیم بازار گفت: مردم به هیچ عنوان نباید در فضای رسانه‌ای و هیجانی وارد شده و خرید کنند؛ چراکه قیمت‌ها شکسته خواهد شد.

شاید این مطالب هم برایتان جالب باشد

وی افزود: فروش فوق‌العاده، پیش فروش و مشارکت در تولید سه روش فروش خودرو از این پس خواهد بود، بنابراین ۶۰ درصد از تولید خودروسازان به ایفای تعهدات جاری و معوق اختصاص می‌یابد و مابقی نیز در قالب فروش فوق‌العاده و پیش‌فروش واگذار می شود.

صادقی نیارکی گفت: در فروش فوق‌العاده حداکثر سه ماهه خودرو به دست متقاضی خواهد رسید، بنابراین سایت فروش خودرو یک هفته باز است و همه می‌توانند ثبت نام کرده و واریز وجه کنند؛ بنابراین صرفا مصرف کنندگانی که در سه سال گذشته در فرآیند فروش شرکت‌ها حضور نداشته باشند اجازه ثبت نام دارند.

خدمات رنگ ایران خودرو

وی تصریح کرد: این روش‌ها در طول سال ادامه خواهد داشت و متناوب فروش فوق‌العاده خواهیم داشت، اما پس از اتمام مراحل ثبت نام اگر تعداد ثبت نام کنندگان متناسب با سهمیه در نظر گرفته برای فروش باشد، بدون سود مشارکت و به صورت سه ماهه، خودرو را تحویل خواهیم داد، اما اگر تعداد ثبت نام کنندگان بیشتر از خودروها باشد، فرایند قرعه کشی در شرکت‌های خودروساز با حضور مراجع نظارتی انجام خواهد شد.

به گفته معاون امور صنایع، مردمی که واریز وجه کرده و نام آن‌ها در قرعه کشی وارد نشده است، می‌توانند وجه خود را دریافت کرده یا در فروش‌های بعدی آن را مورد استفاده قرار دهند.

وی اظهار داشت: در فرآیند پیش فروش مجدد سایت باز خواهد شد و سود مشارکت نیز صفر خواهد بود و صرفا برای مصرف کننده، خودرو در نظر گرفته شده است. این در حالی است که روش‌های مشارکت در تولید نیز متعاقبا اعلام خواهد شد.

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا