سرگرمی

شلبی GT500 قوی‌ترین فوردی که تابحال تولید شده

فورد GT500

کمک‌های مالی موجب می‌شوند تا موزه‌ی کلکسیون خودروهای شلبی آمریکا بتواند تاریخ نمادین‌ترین خودرو کارول شلبی را حفظ نماید.

اگر هنوز مدل ۲۰۲۰ فورد موستانگ شلبی GT500 خود را سفارش نداده‌اید، ما راه دیگری را برای قرار دادن این خودرو در پارکینگ خود پیشنهاد می‌کنیم. موزه‌ی کلکسیون خودروهای شلبی مدل جدید GT500 را به قید قرعه جایزه می‌دهد و شما می‌توانید در این قرعه‌کشی شرکت نمایید.

فورد GT500

مدل ۲۰۲۰ موستانگ شلبی GT500 قدرتمندترین خودروی تولید شده توسط فورد می‌باشد. این خودرو به موتور ۵٫۲ لیتری ۸ سیلندر مدل GT350 به همراه یک سوپرشارژر که توان تولیدی موتور را تا ۷۶۰ اسب بخار نیرو و ۸۴۷ نیوتن متر گشتاور بالا می‌برد، مجهز است. برای مقایسه می‌توان به این نکته اشاره کرد که نسخه‌ی ابرخودرو فورد GT تنها ۶۴۷ اسب بخار نیرو تولید می‌نماید. به لطف ایرودینامیک بدنه‌ی این خودرو، نهایت سرعت GT500 290 کیلومتر بر ساعت می‌باشد و نتیجه‌ی تست یک چهارم مایل آن (زمان پیمودن ۴۰۲ متر) باید در بازه‌ی ۱۰ ثانیه‌ای قرار گیرد. واضح است که این مدل پادشاه تمامی موستانگ‌ها می‌باشد، همچنین بدست آوردن آن با روش پیشنهاد شده ‌می‌تواند به یک هدف بزرگ کمک نماید.

فورد GT500

موزه‌‌ی کلکسیون خودروهای شلبی در شهر boulder ایالت کلرادو آمریکا واقع شده است. به لطف کلکسیونرها و مالکان سخاوتمند آن، این موزه تعدادی از مهم‌ترین خودروهای مسابقه‌ای آمریکایی را نظیر: کبرا، شلبی موستانگ و فورد GT40 که مسابقات اتومبیل‌رانی را در دهه‌ی ۶۰ میلادی متحول نمود دارا است. این موزه همچنین در برگیرنده‌ی آثار مختلفی چون تصاویر و اطلاعات مسابقات مختلف و یادگاری‌هایی از قهرمان‌های آنان مانند: کارول شلبی، کن مایلز، آلن گرنت و … می‌باشد.

منبع: motor1

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا
اینستاگرام کاریرا