کلاسیک

هادسون کوپه ؛ خودرویی مربوط به دوره‌ی مافیا با بوی چرم تمساح!

هادسون کوپه

هادسون کوپه در حال پوسیدن در کارولینای شمالی در دستان کمپانی آمریکایی آیکان

کمپانی آمریکایی آیکان (ICON) به خاطر ارایه خودروهای شاسی بلند دو دیفرانسیل سفارشی و بازسازی مدل های کلاسیک شهرت زیادی پیدا کرده است. این شرکت در آخرین پروژه خود به سراغ یک دستگاه هادسون کوپه (Hudson Coupe) مدل ۱۹۴۹ رفته و آن را به خودرویی بسیار قدرتمند تبدیل کرده است.

پیش از پرداختن به جزئیات محصول جدید آیکان باید گفت مدل کوپه بین سال های ۱۹۳۷ تا ۱۹۴۲ در دیترویت و توسط شرکت هادسون موتور کار کمپانی (Hudson Motor Car Company) تولید می‌شد.

به گفته آیکان نمونه‌ای که بازسازی شده، در انباری در کارولینای شمالی در حال پوسیدن بوده است. پس از کشف این خودرو، مهندسین آیکان با اجرای پروژه‌ای آن را به طور کامل احیا نموده و حیاتی جدید به آن بخشیده‌اند.

به نقل از دیجیاتو، در گام نخست از احیای هادسون کوپه، موتور ۳٫۵ لیتری خطی و شش سیلندر این خودرو از جای خود خارج شده و موتور ۶٫۲ لیتری V8 LS9 جنرال موتورز جایگزین آن شده است. این موتور که پیشتر در مدل هیجان انگیز کوروت ZR1 C6 به کار گرفته شده بود، به لطف سوپرشارژری حجیم می تواند ۶۳۸ اسب بخار قدرت و ۸۱۸ نیوتن متر گشتاور تولید کند.

اگر چه برای تامین نیروی هادسون کوپه از موتور کوروت ZR1 استفاده شده، اما وظیفه انتقال قدرت را گیربکسی غیر از نمونه به کار رفته در این اتومبیل بر عهده دارد. بنا به تصمیم مهندسین آیکان نیروی موتور قدرتمند هادسون کوپه توسط گیربکس چهار سرعته خودکار ساخت شرکت هانتینگتون بیچ (Huntington Beach) به چرخ های عقب منتقل می شود.

سایر بهینه سازی ها در بخش فنی عبارتند از سیستم تعلیق مستقل برای چرخ ها، سیستم ترمز برمبو، تبادل کننده های حرارتی جدید، رادیاتور آلومینیومی ساخت گریفین (Griffin) و رینگ های ۱۸ اینچی. در داخل کابین شاهد استفاده گسترده از چرم تمساح و گاو برای قسمت های گوناگون هستیم. زیرپایی ها و پوشش سقف جنسی از پشم داشته و دکمه های کنترلی هم از آلومینیوم ساخته شده اند.

به منظور خنک نگه داشتن کابین، آیکان یک سیستم تهویه مطبوع جدید روی این خودرو نصب کرده و از چراغ های LED برای نورپردازی کمک گرفته است. نشان دهنده های مختلف هم همگی بازسازی شده و برای دریافت سیگنال های کامپیوتری بروزآوری شده اند. آیکان ادعا می کند ارتقای کابین هادسون کوپه در مجموع ۴۰۰ ساعت زمان برده است.

نکته جالب توجه اینکه علی رغم تغییرات گسترده در بخش فنی و بازسازی فضای داخلی، در نمای ظاهری خبری از تغییرات آنچنانی نیست و به جز کارشناسان خبره مدل های هادسون، افراد عادی آن را همانند یک مدل اصیل خواهند پنداشت.

این خودروی کلاسیک جذاب در هفته خودرویی مونته ری و همایش پبل بیچ به نمایش گذاشته شده است. به گفته آیکان این نسخه خاص به سفارش یکی از مشتریان دایمی کمپانی در تنسی توسعه یافته است.

منبع: carscoops

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا
اینستاگرام کاریرا