توصیه ها

کن ماری؛ با این روش فیل را هم داخل صندوق عقب جا دهید!

چیدمان و مرتب کردن صندوق عقب خودرو

روش چیدمان و مرتب کردن صندوق عقب خودرو

با این روش بسته‌بندی و مرتب کردن می‌توان در چمدان و صندوق عقب خودرو، بهترین جاسازی و کم‌ترین اتلاف وقت را تجربه کرد. نام این روش ژاپنی کن ماری KONMARI است و توسط ماریه کوندو، در دنیا معروف شده است،

شاید برای خیلی ها عجیب باشد، اما بستن بار سفر در چمدان یا جاگذاری صحیح در خودرو، نوعی هنر محسوب شود. حتما شما هم این تجربه را دارید که هنگام شروع جا دادن وسایل در صندوق عقب خودرو احساسی به شما گفته این مقدار وسیله در صندوق عقب جا نخواهد شد. یا اینکه در میانه این روند از نتیجه خرسند نبوده اید و همه وسایل را خالی کرده و مجدد شروع کرده اید. این بار هنگام سفر با ماشین و جاگذاری وسایل در صندوق عقب از این روش استفاده کنید.

ماریه کوندو، نویسنده و مشاور حرفه‌ای ژاپنی در سازمان دادن مناسب لوازم است. کوندو چهار کتاب در این مورد منتشر کرده که تا امروز با ترجمه به چند زبان مختلف، در بیش از ۳۰ کشور میلیون‌ها نسخه فروش داشته‌اند. کتاب «هنر ژاپنی مرتب کردن و سازمان دهی» او در سال ۲۰۱۴، پرفروش‌ترین کتاب در ژاپن، اروپا و آمریکا بود. کوندو خالق روش «کُن‌ماری» است. با استفاده از این روش KONMARI ، فرآیند طاقت‌فرسای مرتب کردن لوازم سفر بسیار آسان‌تر می‌شود.

کن‌ماری با تکیه بر استفاده از اشیایی که استفاده از آن‌ها لذت‌بخش بوده، از سه مرحله‌ی کلی تشکیل شده است:

  • مرتب کردن و حذف لوازم غیرضروری – حذف هر وسیله‌ای که وجود آن در بار سفر ضرورت ندارد.
  • بسته‌بندی هوشمندانه –تا کردن و پیچیدن لباس‌ها در چمدان، قرار دادن لوازم کوچک در یک محفظه و بسته.
  • طبقه‌بندی – لوازم ضروری در دسترس قرار داده شود و چمدان‌ها به‌صورت عمودی در صندوق عقب قرار گیرند.

تیم تبلیغاتی شرکت خودروسازی سئات (SEAT) با استفاده از روش کن‌ماری، نحوه‌ی بارگیری سفر در صندوق عقب خودرو را به‌نمایش گذاشته است. پیشنهاد می‌کنیم ویدئوهای قرار داده شده در این مطلب را تماشا کنید.

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا