اخبار خودرو

مدیرعامل تسلا پنجمین فرد ثروتمند جهان شد

مدیرعامل تسلا پنجمین ثروتمند جهان شد

ایلان ماسک، مدیرعامل دو شرکت خودروسازی تسلا و اسپیس ایکس، طی روزهای گذشته و بنا به اعلام مؤسسه فوربس به پنجمین فرد ثروتمند جهان تبدیل شده است.

ثروت کنونی ماسک ۷۴ میلیارد دلار برآورد می‌شود ودلیل اصلی آن افزایش قابل توجه ارزش سهام شرکت خودروسازی تسلا است. قیمت سهام تسلا از اواسط ماه مارس تاکنون تقریبا سه برابر شده است.

ماسک ۴۹ ساله در ماه مارس سی و یکمین ثروتمند جهان بود و در آن زمان ارزش دارایی‌اش ۲۵ میلیارد دلار برآورد می‌شد. اما طی هفته‌های گذشته حتی از استیو بالمر و وارن بافت پیشی گرفت.

هم اکنون جف بزوس، بنیانگذار آمازون با ۱۸۹ میلیارد دلار، برنارد آرنو بنیانگذار LVMH با ۱۱۳٫۸ میلیارد دلار، بیل گیتس، مدیرعامل مایکروسافت با ۱۱۳٫۴ میلیارد دلار، و مارک زوکر برگ، بنیانگذار فیس بوک با ۹۰٫۳ میلیارد دلار ثروتمندترین افراد جهان هستند.

ایلان ماسک در این باره گفت این ارقام بالا و پایین می‌شوند اما چیزی که مهم است این است که ما تولید عالی داشته باشیم که مردم دوست داشته باشند. در سال ۲۰۱۲ ماسک با ۲٫۴ میلیارد دلار در جایگاه صد و نودمین جهان بود.

ارزش سهام تسلا تنها طی سه هفته گذشته ۶۰ درصد رشد کرده و برای سال جاری ۳۰۰ درصد بالا رفته است. ارزش کل شرکت خودروسازی تسلا هم ۳۰۴٫۵ میلیارد دلار شده که از مجموع ارزش شرکت‌های خودروسازی فورد، فراری، جنرال موتورز و بی‌ام‌و هم بیشتر است

منبع

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا