اخبار خودرو

تسلا گران‌ترین خودروساز جهان شد

تسلا مدل 3

به گزارش کاریرا به نقل از فارس، افزایش اعتماد سرمایه‌گذاران نسبت به آینده‌ تولید خودروهای الکتریکی از یک سو و تلاش دولت‌ها برای عبور از استفاده خودروهای با سوخت فسیلی از سوی دیگر باعث شد تا طی روزهای گذشته شاهد افزایش ارزش سهام شرکت‌ خودروسازی تسلا و تبدیل شدن آن به گران‌ترین شرکت خودروسازی جهان باشیم. تا پیش از این شرکت تویوتا ژاپن گران‌ترین خودروساز جهان بود.

در معاملات روز‌های گذشته ارزش هر سهم تسلا به ۱۱۳۴ دلار رسیده و کل ارزش این شرکت خودروسازی در حال حاضر ۲۰۹٫۴۷ میلیارد دلار ارزش دارد که هم اکنون ۴ میلیارد دلار از تویوتا بیشتر است.

یکی دیگر از دلایل افزایش ارزش سهام تسلا فروش قابل توجه کارخانه این شرکت در شانگهای بود بگونه‌ای که در ماه می و علیرغم شیوع ویروس کرونا فروش ۱۱ هزار دستگاه را به ثبت رساند.

کارخانه تسلای شانگهای نخستین کارخانه این شرکت در خارج از آمریکا است و در حال رقابت با دو شرکت فولکس واگن و بی‌ام‌و در حوزه تولید خودروهای الکتریکی در بازار چین است. این شرکت همچنین اخیراً اعلام کرده که با شرکت گلنکور سوئیس قرارداده همکاری امضاء کرده و قصد دارد در آلمان هم کارخانه تولید خودروی الکتریکی احداث کند.

ایالت کالیفرنیا آمریکا نخستن ایالت این کشور است که برای کاهش کامیون‌های گازوئیل‌سوز و تبدیل آنها به الکتریکی هدفگذاری کرده و قصد دارد تا سال ۲۰۴۵ نیمی از کامیون‌های این ایالت را الکتریکی کند.

 

منبع

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا