اخبار عمومی

کاهش ۵۰ درصدی فروش رنو در ایران در ماه اول تحریم های آمریکا

رنو کوئید

همزمان با کاهش تولید و توقف فروش خودروهای رنو مانند خانواده تندر در ایران، خودروهای وارداتی رنو هم با کاهش ۵۰درصدی مواجه شده اند.

فروش رنو فرانسه به ایران در نخستین ماه بازگشت تحریم های آمریکا علیه صنعت خودرو ایران با ۵۰٪ کاهش به ۷ هزار و ۶۲۶ دستگاه رسید.

شرکت خودروسازی رنو فرانسه اعلام کرد در هشتمین ماه سال جاری میلادی ۷۶۲۶ دستگاه از محصولات خود را روانه بازار ایران کرده است. تحریم های آمریکا علیه صنعت خودرو ایران از ۶ اوت بازگشته است و در این ماه فروش رنو فرانسه به ایران نسبت به ماه قبل افت ۵۲ درصدی و نسبت به مدت مشابه سال قبل افت ۴۷ درصدی داشته است.

رنو در ماه جولای ۲۰۱۸، ۱۶۰۲۰ دستگاه و در اوت سال ۲۰۱۷ نیز ۱۴۵۱۹ دستگاه از محصولات خود را روانه بازار ایران کرده بود. این شرکت فرانسوی اعلام کرده است از تحریم های آمریکا علیه ایران پیروی خواهد کرد. این در حالی است که پیش از این از عدم پیروی از آن گفته بود.

پیش تر هم با آب و تاب فراوان اخبار امضای قرارداد همکاری گسترده تولید بین رنو و ایدرو در رسانه ها انتشار یافته بود.

غرامت رنو و پژو سیتروئن

بر این اساس مجموع فروش رنو به ایران در ۸ ماهه ۲۰۱۸ نیز نسبت به مدت مشابه سال قبل افت ۳٫۶ درصدی داشته و به ۹۹۶۱۷ دستگاه رسیده است. رنو در سال ۲۰۱۷ میلادی ۱۶۲ هزار و ۷۹ دستگاه از محصولات خود را روانه بازار ایران کرد. فروش رنو فرانسه به ایران در این سال نسبت به سال قبل از آن رشد ۴۹٫۳ درصدی داشت. فروش رنو به ایران در سال ۲۰۱۶ نیز نسبت به سال قبل از آن رشد ۱۱۰ درصدی داشت و به ۱۰۸۵۳۶ دستگاه رسید.

رنو در سال ۲۰۱۵ بالغ بر ۵۱۵۰۰، در سال ۲۰۱۴ بالغ بر ۳۳هزار دستگاه و در سال ۲۰۱۳ بالغ‌ بر ۳۹هزار و ۶۰۰ دستگاه از محصولات خود را به ایران فروخته بود.

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بالا