خودروهای الکتریکی و برقی

خودرو برقی سونی امسال تولید می‌شود

زومیت

دی‌ماه سال ۱۳۹۸ و پیش از همه‌گیری ویروس کرونا، خودرو برقی و مفهومی سونی معرفی شد. سالن شرکت سونی در نمایشگاه CES، میزبان این محصول با نام ویژن S بود؛ اما اطلاعات کافی در رابطه با جزئیات فنی ارائه نکرد. سونی ادعا کرده بود که پلتفرم الکتریکی طراحی‌شده توسط این شرکت می‌تواند در شاسی‌بلندهای ساخت دیگر شرکت‌ها نیز استفاده شود.

خودرو برقی سونی امسال تولید می‌شود برقی سونی امسال تولید می‌شود

مدل مفهومی Vision-S چندین نمایشگر عریض روی داشبورد و پشت صندلی، ۳۳ حسگر در داخل و خارج خودرو، سیستم صوتی فراگیر ۳۶۰ درجه، اتصال دائمی به اینترنت و تجهیزات الکترونیک ساخت برندهای بلک‌بری و بوش داشت. سونی همچنین پلتفرم تازه طراحی‌شده‌ی خود برای خودروهای الکتریکی را حاصل همکاری با یک تأمین‌کننده قطعات خودرو به‌نام مگنا (Magna) اعلام کرد. برندهای ZF، کنتیننتال، کوالکام و انویدیا هم در ساخت خودرو برقی سونی، همکاری داشته‌اند.

در نمایشگاه CES، سونی ادعا کرد که این شرکت، فاقد دپارتمان خودروسازی باقی خواهد ماند. از سویی دیگر، سونی به‌تازگی اعلام کرده که خودروی مفهومی ویژن S را برای بهینه‌سازی سیستم صوتی و فناوری حسگرها به ژاپن برگردانده است تا اواخر سال جاری میلادی، تست‌های جاده‌ای را بگذراند. چنین شرایطی، ساخت یک سدان برقی با همکاری سونی را تأیید می‌کند.

نوعی فناوری خودران و مجموعه‌ای از موتورهای برقی با نهایت قدرت ۲۶۸ اسب‌بخار، روی ویژن S نصب شده تا سرعت‌گیری صفر تا ۱۰۰ کیلومتربرساعت ۴/۸ ثانیه داشته باشد. ویدئوی منتشر شده در صفحه رسمی شرکت سونی، ویژن S را درحال حرکت و آزمایش توسط کارشناسان مرکز سونی توکیو نشان می‌دهد.

منبع

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا