اخبار خودرو

اولین خودرو برقی روسیه در راه بازار

اولین خودرو برقی روسیه در راه بازار

به گزارش کاریرا به نقل از تسنیم، دنیس مانتوروف، وزیر صنعت و تجارت روسیه اعلام کرد اولین خودروی برقی این کشور با نام «زتا» تا اواخر سال ۲۰۲۰ به تولید انبوه می رسد.

 تولید این خودرو در شهر تولیاتی، یکی از مراکز اصلی صنعت خودروسازی روسیه آغاز خواهد شد. این خودروها اول در بازار داخل به فروش می رسند ولی پروژه تجاری اولیه زتا نشان می دهد که احتمالاً به سایر کشورها هم صادر خواهد شد.

وزیر صنعت و تجارت روسیه اعلام کرد مجوز این خودرو ۷۰ درصد تکمیل شده و انتظار می‌رود این فرآیند تا پایان سال جاری میلادی کامل شود.

تولیدکنندگان زتا قبلا اعلام کرده بودند ۱۰ خودرو در سال جاری میلادی تولید می‌شود و قصد دارند این رقم را در ۲۰۲۱ به ۲۰۰۰ خودرو برسانند. این کارخانه می تواند سالانه حدود ۱۵ هزار خودرو تولید کند.

زتا اولین خودروی تمام برقی روسیه است که در اختیار عموم قرار می گیرد. طبقه گفته رسانه های داخلی، ارزانترین خودرو ۴۵۰ هزار روبل (حدود ۶ هزار دلار) قیمت خواهد داشت. برد این خودروها بین ۲۰۰ کیلومتر در مدل‌های ارزانتر تا ۵۶۰ کیلومتر در مدلهای پیشرفته تر متغیر خواهد بود.

مردم روسیه نسبت به سایر نقاط جهان تمایل کمتری به خودروهای برقی نشان می‌دهند. سال گذشته کمتر از ۳۰۰ خودروی برقی جدید در این کشور فروخته شده است. تقاضا برای خودروهای برقی جدید در شهرهای بزرگ روسیه مثل مسکو و سن پترزبورگ بیشتر است و مردم سایر مناطق بیشتر به دنبال این خودروها در بازار های دست دوم هستند.

در حالی که اکثر خودروهای برقی گران‌قیمت هستند، یک دلیل دیگر تقاضای پایین برای این خودروها، کمبود زیرساخت های شارژ آنهاست که بیشتر در شهرهای دارای جمعیت بالا قرار دارد.

منبع

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا