خودروهای الکتریکی و برقی

وضعیت خودروی برقی در ایران از زبان دبیر ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل و نقل پیشرفته

خودروی برقی در ایران

بهره‌برداری از خودروی برقی در ایران در چه مرحله‌ای قرار دارد؟

دبیر ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان در زمینه تولید خودروهای برقی گفت: استفاده و بهره‌برداری از خودروی برقی در ایران در آینده نزدیک اتفاق می‌افتد و به زودی شاهد استفاده از این خودروها در تهران و برخی شهرهای بزرگ خواهیم بود.

شاید این مطالب هم برایتان جالب باشد

به نقل از ایرنا، منوچهر منطقی در اولین همایش ملی خودروهای آینده در سالن همایش‌های سازمان مدیریت صنعتی افزود: برای ساخت خودروهای برقی نیاز به زیرساخت‌هایی داریم که در این زمینه شرکت‌های دانش‌بنیان فعالیت می‌کنند و خودروسازان نیز از این موضوع استقبال کرده‌اند.

خودرو برقی

وی با اشاره به اینکه اگر توسعه فناوری خودروهای هوشمند را خوب ادامه دهیم می‌توانیم به سمت خودروهای خودران برویم، گفت: با این خودروها، ترافیک، تلفات جاده‌ای و آلودگی هوا کاهش می‌یابد. درخصوص خودروهای الکتریکی سواری چند پروژه مطرح است و هم‌اکنون در حال بررسی این پروژه‌ها هستیم؛ بر اساس بررسی‌هایی که انجام‌ شده، به این نتیجه رسیده‌ایم که محققان ما در زمینه خودروهای الکتریکی نسبت به سایر کشورهای دیگر از نظر بحث‌های نظری و نمونه اولیه خیلی عقب نیستند.

خودرو های الکتریکی

منطقی درخصوص تولید خودروهای خودران با اشاره به اقدامات، برنامه‌ریزی و تحقیقات روی این موضوع، افزود: این نوع خودروها چند نسل دارند، نسل صفر این خودروها، معمولی هستند که بیشتر مردم آنها را استفاده می‌کنند، با این تفاوت که یکسری امکانات همچون گیربکس اتوماتیک یا کروز کنترل روی همان خودروها نصب می‌شود.

خودروی برقی

وی ادامه داد: نسل بعدی هم خودروهایی هستند که سیستم‌های بیشتری دارند و اغلب با دخالت راننده می‌توانند در مسیر قرار گیرند و به‌ نوعی این سیستم‌ها حجم درگیری راننده را کمتر می‌کنند و در نتیجه وی وقت بیشتری دارد تا به سایر کارهای خود به‌ غیر از رانندگی بپردازد و در عین‌حال از ایمنی هم برخوردار باشد.

منطقی با بیان اینکه نسل سوم هم به‌طور کامل خودران است، تاکید کرد: ما در کشور به‌طور نسبی بین نسل اول و دوم هستیم، بنابراین به‌طور نسبی هم فناوری‌های مرتبط با خودروهای خودران در داخل کشور وجود دارد و می‌توانیم آنها را به‌ خوبی اجرایی کنیم.

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا