اخبار خودرو

کادیلاک از اولین خودرو برقی خود پرده‌برداری کرد

کادیلاک از اولین خودرو برقی خود پرده‌برداری کرد؛ عصر جدید کادیلاک با شاسی‌بلند Lyriq

عصر جدید کادیلاک با شاسی‌بلند Lyriq

کادیلاک به طور رسمی از اولین محصول تمام برقی این شرکت که یک شاسی بلند سایز بزرگ است به صورت کانسپت پرده برداری کرد. کادیلاک Lyriq قرار است از سال ۲۰۲۲ به صورت انبوه تولید شود.

کادیلاک از اولین خودرو برقی خود پرده‌برداری کرد 1596822389 996 کادیلاک از اولین خودرو برقی خود پرده‌برداری کرد؛ عصر جدید

کادیلاک Lyriq به عنوان اولین محصول برقی لوکس گروه خودروسازی جنرال موتورز شناخته خواهد شد. این سری محصولات لوکس با پسوند “q” عرضه خواهند شد و در آینده از این پلت فرم در دیگر محصولات نیز استفاده می‌شود.

در بخش ظاهری شاهد استفاده از زبان طراحی جدید کادیلاک هستیم که در بخش جلو به یک جلو‌پنجره مشبک سیاه رنگ با نوارهای چراغ LED مزین شده است. چراغ‌های جلو و عقب به صورت عمودی کار شده‌اند و یک نوار چراغ نیز بر روی ستون C قرار گرفته‌است.

دستگیره درب‌ها نیز در حین حرکت به داخل درب فرو می‌رود و برای باز کردن درب‌ها باید آنها را لمس کرد.

در داخل اتاق نیز کادیلاک با طرح انقلابی ظاهر شده است و در مجموع ۳۳ اینچ صفحه نمایش برای تنظیمات و سیستم اطلاعات و سرگرمی خودرو در نظر گرفته شده است. همچنین یک صفحه نمایش واقعیت افزوده به صورت هدآپ دیسپلی نیز در مقابل دیدگان راننده قرار خواهد گرفت.

کادیلاک Lyriq در دو مدل محور متحرک عقب به عنوان مدل پایه و مدل چهارچرخ متحرک به عنوان مدل با عملکرد بالا عرضه خواهد شد.

کادیلاک از اولین خودرو برقی خود پرده‌برداری کرد 1596822389 892 کادیلاک از اولین خودرو برقی خود پرده‌برداری کرد؛ عصر جدید

بر اساس ادعای این شرکت مبنی بر استفاده از ماژول باتری با فن آوری جدید کادیلاک برد حرکتی این مدل را ۴۸۰ کیلومتر بر اساس تست EPA آمریکا اعلام کرده‌است که به احتمال زیاد این رقم در تست اروپایی موسوم به WLTP بیش از این باشد.

Lyriq از شارژ سریع DC با حداکثر توان ۱۵۰ Kw بهره می‌برد و کادیلاک اعلام کرده‌است که این مدل در حدود ۱۰ سانتی متر مرکز ثقل پایین‌تری به نسبت شاسی‌بلند بنزین سوز این شرکت یعنی XT5 دارد. همچنین تقسیم وزن این مدل به صورت ۵۰:۵۰ در مدل چهارچرخ متحرک است.

کادیلاک از اولین خودرو برقی خود پرده‌برداری کرد 1596822389 603 کادیلاک از اولین خودرو برقی خود پرده‌برداری کرد؛ عصر جدید

در حال حاضر هنوز مشخص نیست که این مدل تنها در بازار آمریکای شمالی و چین عرضه خواهد شد یا راه به دیگر بازارهای جهان همچون اروپا باز خواهد کرد یا خیر.

منبع

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا