لیست‌های جذاب

۱۰ دلیل کاهش قدرت موتور خودرو در گذر زمان

موتور خودرو نیازمند نگهداری‌ است تا سالم باقی بماند

در این ویدئو ۱۰ دلیل کاهش قدرت موتورها در طول زمان بیان شده است. همچنین مرحله به مرحله از شرایط آسان نگه داری و تعمیر موتورها گرفته تا مشکلات اساسی آنان توضیح داده شده که برای مبتدیان و افرادی که اطلاعات زیادی در رابطه با موتور خودرو ندارند مفید می‌باشد.

شاید این مطالب هم برایتان جالب باشد

این ۱۰ دلیل به ۴ بخش تقسیم شده‌اند و موارد پایه‌ای عملکرد موتور خودرو را پوشش می‌دهند و شامل: هوا، سوخت، فشرده سازی و شمع می‌شود. همانطور که می‌دانید قسمت هوا و مشکلاتی که بواسطه‌ی آن برای موتور می‌تواند پیش آید به راحتی قابل بر طرف کردن هستند. در این زمینه در ویدئو مواردی نظیر فیلتر هوای کثیف، بسته شدن سیستم اگزوز و کشیده شدن کابل اگزوز خودرو ذکر شده است که با وجود اینکه مورد آخر خیلی شناخته شده نیست اما در خودروهای قدیمی بسیار رایج می‌باشد.

موتور خودرو

در مورد سوخت، ویدئو انژکتور سوخت کثیف و پمپ سوخت فرسوده را به عنوان علت ذکر می‌کند. تعویض این قطعات به اندازه‌ی فیلتر هوای خودرو آسان نیست اما با این وجود در دسترس می‌باشند. یکی دیگر از مواردی که در ویدئو مطرح می‌گردد پمپ سوخت است که در شرایط سخت (دور موتور بالا) به تدریج ضعیف می‌گردد. این یکی از مواردی است که در بازبینی موتور به آسانی نادیده گرفته می‌شود و یا تشخیص آن دشوار می‌باشد.

موتور خودرو

دو دسته‌ی آخر جزو مشکلات عمقی می‌باشند و رفع آنها دشوارتر است. فرسوده شدن رینگ پیستون یکی از این مشکلات است که موجب مختل شدن فشرده سازی در موتور می‌شود. همچنین رسوب در دیواره‌ی سیلندر و مجموعه‌ی سوپاپ نیز می‌تواند به این قبیل اختلال منجر شود. برخی مواد می‌توانند اینگونه رسوب‌ها را برطرف نماید اما اگر مورد حاد باشد نیازمند آن است که موتور خودرو باز شود. آخرین مشکلی که برطرف کردن آن نسبتا آسان است مشکل در شمع موتور می‌باشد که فرسوده شدن آن می‌تواند موجب اختلال جرقه در موتور شود.

در آخر می‌توان گفت که اگر بصورت مداوم و مرتب از موتور خودرو نگهداری کنید به خوبی کار خواهد کرد.

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا