اخبار خودرو

جایگزین پژو ۴۰۵ مشخص شد

پژو ۴۰۵

معاون تحقیقات، طراحی و تکوین محصول ایران خودرو با اعلام آمادگی برای تولید انبوه سمند سال بهینه، از تولید این خودرو در دو نوع پایه و لوکس خبر داد و گفت: نوع پایه این محصول جایگزین خودروی ۴۰۵ خواهد شد. کیانوش پورمجیب با اشاره به اینکه تعریف سمند سال، با هدف اصلی کاهش وابستگی ارزی و بهینه‌سازی فرآیند تولید از سال ۹۶ آغاز شد، عنوان کرد: دامنه دگرگونی این خودرو تمامی تزئینات داخلی به جز سقف است.

یعنی داشبورد، رودری، صندلی‌ها به‌همراه یکسری تزئینات خارجی است و در مدل لوکس نیز چراغ‌ها و جلو پنجره و دستگیره تغییر می‌یابد و سیستم ترمز آن نیز دیسکی به همراه رینگ آلومینیومی خواهد بود. وی از قطع وابستگی ارزی محصول سمند سال بهینه خبر داد و گفت: با داخلی‌سازی برخی قطعات این محصول توانسته‌ایم صرفه‌جویی مالی قابل‌توجهی در تولید آنکه سبب کاهش بهای تمام شده می‌شود، اعمال کنیم. پورمجیب با اشاره به توان تولید این محصول، خاطرنشان کرد: طبق برنامه‌ریزی‌ها، قرار است روزانه ۴۵۰ دستگاه از خانواده این محصول تولید شود.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر تاییدیه‌های کیفی دریافت شده و آمادگی برای تولید انبوه خودروی سمند سال بهینه وجود دارد، تصریح کرد: خودروی سمند سال بهینه نسبت به سمند فعلی مزایای متعددی دارد. تزئینات این خودرو زیباتر و شکیل‌تر و ارزبری و وابستگی ارزی آن بسیار کمتر است. داشبورد این خودرو دوستدار محیط‌زیست بوده و در تولید آن از مواد بازیافت‌پذیر استفاده می‌شود.

معاون تحقیقات، طراحی و تکوین محصول ایران خودرو با اشاره به برخی از مشخصات فنی خودروی سمند سال بهینه بیان کرد: موتور موجود در این خودرو XU۷ است و استاندارد آلایندگی یورو ۵ را پاس می‌کند.

وی تصریح کرد: عرضه مدل‌های دوگانه‌سوز خانواده محصول سمند سال بهینه با موتور EF۷ نیز در دستور کار آینده گروه صنعتی ایران خودرو قرار دارد.

ایران خودرو چندی پیش مدل جی‌ال‌ایکس پژو ۴۰۵ را به دلیل ناتوانی در پاس کردن استانداردهای جدید سازمان ملی استاندارد، متوقف کرد. با این حال مدل اس‌ال‌ایکس پژو۴۰۵ همچنان به تولید می‌رسد. حال قرار است جای خالی مدل جی‌ال‌ایکس پژو ۴۰۵ به واسطه افزایش تیراژ سمند پر شود.

منبع

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا