اخبار خودرو

تحقیقات NHTSA روی صفحه نمایش محصولات تسلا

صفحه نمایش دردسرساز؛ آغاز تحقیقات NHTSA بر روی صفحه نمایش محصولات تسلا

صفحه نمایش دردسرساز تسلا

اداره ایمنی ترافیک بزرگراه آمریکا موسوم به NHTSA پرونده جدیدی برای صفحه نمایش‌های عظیم الجثه تسلا مدل S که بین سال های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۵ بر روی خط تولید قرار گرفته بودند باز کرده است.

این مدل‌ها به احتمال زیاد دارای نقص در بخش حافظه فلش بوده که خرابی دوربین دید عقب و نمایشگر را به دنبال داشته است. پیش از این مالکان از خرابی صفحه نمایش و دوربین دید عقب شکایت کرده بودند. در حال حاضر تخمین زده می‌شود که در حدود ۱۵۹ هزار دستگاه تسلا مدل S شامل این خرابی باشند.

تحقیقات NHTSA روی صفحه نمایش محصولات تسلا نمایش دردسرساز؛ آغاز تحقیقات NHTSA بر روی صفحه نمایش

صفحه نمایش‌های بزرگ تسلا که به طور معمول در بخش مرکزی کنسول قرار می‌گیرند یکی از موارد خاص محصولات این شرکت به شمار می‌روند که تقریبا تمامی اطلاعات و تنظیمات خودرو تنها از طریق آن ها قابل دسترسی است. همین صفحه های نمایش دلیل استفاده نشدن از دکمه های فیزیکی در محصولات تسلا هستند. خرابی این صفحه های نمایش می‌تواند امکان استفاده از خودروهای تسلا را منتفی کند. به همین دلیل مالکان با شکایت به اداره NHTSA پرونده جدیدی برای این تسلا باز کرده اند.

طبق اطلاعات منتشر شده توسط اداره NHTSA خرابی بخش MCU یا کنترل گر مرکزی دلیل اصلی مشکل ایجاد شده برای صفحه های نمایش تسلا مدل S تولید شده بین سال های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۵ بوده است.

تحقیقات NHTSA روی صفحه نمایش محصولات تسلا 1593681364 230 صفحه نمایش دردسرساز؛ آغاز تحقیقات NHTSA بر روی صفحه نمایش

مشکل دیگر نیز مربوط به دوربین دید عقب می‌شود که مالکان با قرار دادن خودرو در حالت دنده عقب به طور کل تصویری بر روی صفحه نمایش خود مشاهده نمی‌کنند که این مسئله می‌تواند مشکلات ایمنی بسیاری را همراه با خود داشته باشد.

یکی از مشکلاتی که مالکان سال‌ها درگیر آن بودند حافظه فلش پردازنده‌های Nvidia استفاده شده در این نمایشگر است.

محصولات تسلا

این حافظه به علت ظرفیت کم دارای محدودیت است که با سیستم عامل شرکت تسلا که هر روز به طور دائم خود را ارتقا می‌دهد سازگاری ندارد. در همین راستا نیز مالکان محصولات تسلا مشکلاتی نظیر تاخیر در اجرای تنظیمات و ریست شدن مکرر MCU را تجربه می‌کردند که خود یکی از علل خرابی صفحه نمایش های مدل S نیز عنوان شده است. مسئله مهم تر وجود ایرادر در ارتباط گیری سیستم کنترل تهویه مطبوع و ناوبری به MCU است.

به همین دلیل شرکت تسلا از سیستم MCU جدیدی استفاده می‌کند و همچنین به مالکان امکان ارتقا به سیستم MCU جدید با قیمت ۲۵۰۰ دلار را پیشنهاد داده است. اما شکایت مالکان محصولات تسلا به سازمان NHTSA می‌تواند برای تسلا دردسرساز شود و منجر به پرداخت غرامت به آنها شود.

 

منبع

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا