صنعت

افزایش چشمگیر تولید کوییک و ساینا برای جبران توقف تولید پراید

سایپا

راه‌اندازی یک خط رباتیک جدید برای تولید بدنه S200 و Q200 در گروه سایپا

به گزارش سایپانیوز، سید جواد سلیمانی مدیرعامل گروه سایپا از تيرماه سال گذشته در راستای اجرای برنامه توقف تولید محصولات خانواده پراید و برای جبران افت تیراژ آن، دستور افزايش ظرفيت توليد محصولات S200 و Q200 شامل خودروهای خانواده ساینا و خانواده کوییک در گروه خودروسازی سایپا را ابلاغ کرد و به همین منظور طراحي، ساخت، نصب و راه اندازي خط رباتیک جدید برای تولید بدنه این خودروها در شرکت پارس خودرو آغاز و در کمتر از ده‌ ماه در میانه اولین فصل از سال جهش تولید آماده راه‌اندازی شده است.

شاید این مطالب هم برایتان جالب باشد

این خط بدنه شامل ۱۴۵ دستگاه فيكسچر و ابزار، ۶ دستگاه ربات و دو دستگاه سيستم EMS است. از مهمترین ويژگي‌های این خط تولید، می‌توان به طراحي و ساخت كامل تمامی تجهيزات در شركت سايپا به دست متخصصان ایرانی و استفاده از منابع داخلي كشور در کنار بهره‌گیری از تکنولوژی روز دنیا و نیز كاهش ارزبری راه‌اندازی آن نسبت به خطوطي است كه در ساليان گذشته از خارجِ كشور تامين شده است، اشاره کرد.

این خط تولیدی جدید در صورت نياز قابليت افزايش ظرفيت اسمي را دارد و با نصب و راه‌اندازي آن شركت پارس‌خودرو قادر به توليد چند تیپ مختلف از محصولات كوييك و ساينا شده است.

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا