اخبار عمومی

زمین‌گیر شدن دوباره خودرو‌ها در گمرک

واردات خودرو

برای سومین بار وزارت صمت نتوانست از عهده مصوبه دولت برای ترخیص خودرو‌ها از گمرک بر آید

به گزارش میزان، مهدی دادفر درباره ترخیص خودرو‌های در گمرک مانده اظهار کرد: علی رغم اینکه امروز آخرین روز پایان مصوبه دولت مبنی بر ترخیص خودرو‌های مانده در گمرک است هیچ اتفاقی نیفتاده و خودرویی ترخیص نشده است.

شاید این مطالب هم برایتان جالب باشد

دبیر انجمن واردات کنندگان خودرو افزود: برای سومین بار وزارت صمت نتوانست از عهده مصوبه دولت برای ترخیص خودرو‌ها بر آید. وی با بیان اینکه ۱۰ روزی است که تلاش‌هایی از سوی وزارت صمت آغاز شده است، گفت: در این بین ایراد‌های فنی، ایرادات مقرراتی، مشکلات تسهیل روابط بین سازمانی، تفسیر‌های متعددی از مصوبه، موجب شده ترخیص خودرو‌ها به مشکل برخورد کند و تلاش‌ها نتیجه بخش نباشد.

دادفر بیان کرد: روز گذشته خبری اعلام شد مبنی بر اینکه خودرو‌های ۲۰۱۸ که استاندارد گواهی انطباق آن‌ها تمدید نشده اگر سازمان استاندارد گواهی دهد این خودرو‌ها را در سایت بارگذاری می‌کنیم در حالی که دیگر فرصتی باقی نمانده است.

دبیر انجمن واردات کنندگان خودرو تاکید کرد: وزارت صمت طی سه مصوبه‌ای که دولت در این زمینه صادر کرد کاری انجام نداد و فقط به شکل ظاهری نشان داد که در حال اجرای مصوبه است در حالی که این گونه نبود.

مجوز فعالیت واردکنندگان متخلف خودرو باطل شود

وی با بیان اینکه حتی یک دستگاه خودرو از خودرو‌های در گمرک مانده ترخیص نشده است، خاطرنشان کرد: تعدادی خودرو که به گفته معاون گمرک ترخیص شد از قبل در سیستم گمرک باقی مانده بود که ارتباطی به وزارت صمت نداشته است.

دادفر با بیان اینکه کماکان ۴ هزار دستگاه خودرو در گمرک باقی مانده و تکلیف آن‌ها مشخص نشده است، تاکید کرد: ناهماهنگی بین سازمانی در وزارت صمت بیداد می‌کند و همین موضوع موجب شده خودرو‌ها در گمرک باقی بماند.

گفتنی است بر اساس مصوبه دولت در بهمن ماه در سال گذشته، خودرو‌های در گمرک مانده سه ماه فرصت داشتند تا از گمرک ترخیص شوند، در حالی که امروز آخرین فرصت این مصوبه است، اما تاکنون خودرویی از گمرک ترخیص نشده است.

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا