اخبار خودرو

شرکت خودروسازی دایملر-بنز تولید یک خودرو در آمریکا را متوقف می‌کند

شرکت خودروسازی دایملر-بنز تولید یک خودرو در آمریکا را متوقف می‌کند

به نقل از رویترز، شرکت خودروسازی دایملر ساخت مرسدس بنز سدان را در آمریکا و مکزیک متوقف می کند. این شرکت به دنبال کاهش هزینه‌های بیشتر پس از گزارش ضرر و زیان خود در سه ماهه دوم سال جاری میلادی است.

این خودروساز آلمانی تولید  مرسدس بنز کلاس C سدان را در ایالت آلابامای آمریکا متوقف می کند تا این کارخانه تنها خودروهای اس یو وی (شاسی بلند) تولید کند.

این خودروسازی همچنین تولید یک مدل کامپکت از مرسدس بنز کلاس A را در مکزیک متوقف می‌کند تا به جای آن بر تولید GLB،  یک مدل جدید از خودروهای شاسی بلند خود تمرکز کند. خودروسازی دایملر این تغییرات را به دنبال اعلام ضرر و زیان ۱٫۶۸ میلیارد یورویی (۱٫۹۱ میلیارد دلاری) در سه ماهه دوم سال جاری میلادی، اعلام کرد.

سهام شرکت دایملر ۴٫۲ درصد در روز دوشنبه افزایش یافت.

واحد تولید اتومبیل ها و ون های مرسدس بنز به خاطر کاهش تقاضا در بحبوحه تعطیلی های ناشی از همه گیری ویروس کرونا ۱٫۱۳ میلیارد یورو ضرر کرده است. مدیرعامل دایملر اعلام کرد باید به تلاش های سیستماتیک خود برای حفظ تعادل شرکت با کاهش هزینه ها و تنظیم ظرفیت خود ادامه دهند.

این شرکت قبلا اعلام کرده بود قصد دارد کارخانه خود در فرانسه را بفروشد. شرکت دایملر قصد دارد از طریق کاهش نیروی کار ، ۲ میلیارد یورو به صورت سالانه صرفه جویی کند. به این ترتیب، بیست هزار نفر از نیروی کار این شرکت کم می‌شوند.

 

منبع

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا