اخبار خودرو

قیمت روز خودرو به تاریخ ۱۳۹۹/۴/۲۴ | آیا خودرو گران‌تر خواهد شد؟

قیمت روز خودرو (۱۳۹۹/۴/۲۴)/ خودرو گران‌تر خواهد شد؟

علی شکوهی درباره عوامل موثر بر افزایش قیمت خودرو توضیح داد: یکی از موارد موثر بر قیمت خودرو، نرخ ارز است و با توجه به رشد حدود ۱۵درصدی قیمت دلار طی یک ماه گذشته شاهد افزایش قیمت خودرو بودیم؛ ضمن اینکه علاوه بر توقف کامل واردات خودرو، عرضه خودرو‌های داخلی نیز نسبت به تقاضای آن کاهش یافته که این موضوع بر التهاب بازار خودرو دامن زده است.

حکومت نظام واسطه‌گری در بازار خودرو

شکوهی با اشاره به دیگر عوامل موثر بر افزایش قیمت خودرو ادامه داد: متاسفانه بازار خودروی ما درگیر نظام واسطه‌گری است و این عامل باعث شده تا خودرو با افزایش حدود ۵۰درصدی به دست مصرف‌کننده نهایی برسد؛ از طرفی حذف قیمت خودرو در سایت‌های فروش اینترنتی منجر به کوری قیمت‌ها و در نهایت تشدید التهاب بازار خودرو شده است.

به گفته این فعال بازار خودرو، عدم شفافیت در قیمت‌گذاری و فاصله بالای نرخ‌های اعلام شده در سایت‌های اینترنتی باعث سردرگمی خریداران و افزایش قدرت فروشندگان برای تغییر قیمت‌ها‌ شده است.

شکوهی به بی تاثیر بودن طرح‌های فروش فوق‌العاده و پیش‌فروش خودروسازان در کنترل قیمت خودرو تاکید کرد و گفت: اولا تعداد خودروهای معوق خودروسازان بالا است و خودروهای فروخته شده در دو طرح اخیر به این تعهدات پاسخ نخواهد داد، ثانیا خودروسازان رفتار مناسبی با مصرف‌کنندگان در فروش خودرو به این روش‌ها نداشته‌اند به طوریکه خریدار همیشه دغدغه تفاوت قیمت خودروی ثبت نام شده با نرخ تحویل آن را دارد.

این فعال بازار خودرو درباره آینده قیمت‌‌ها اظهار کرد: با توجه به بی‌ثباتی شرایط فعلی، نمی‌توانیم چشم‌انداز دقیقی برای آینده بازار خودرو داشته باشیم اما به دلیل آشفتگی موجود، انتظار کاهش قیمت‌ خودرو در آینده بعید به نظر می‌رسد؛ همچنین اگر نرخ دلار کاهش یابد شاهد رکود بازار خودرو خواهیم بود.

لازم به ذکر است که این قیمت‌ها از طریق آگهی‌های موجود در سایت‌های فروش اینترنتی به دست آمده و تقریبی است.

قیمت برخی محصولات سایپا در بازار آزاد امروز نسبت به روز گذشته تا حدود پنج میلیون تومان افزایش یافته است؛ به این ترتیب قیمت هر دستگاه پراید مدل۱۱۱ به حدود ۹۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان، پراید مدل ۱۳۱ تقریبا ۷۹,۰۰۰,۰۰۰ تومان و پراید۱۳۲ به ۷۹,۰۰۰,۰۰۰ تومان رسید؛ همچنین قیمت تیبا در بازار آزاد ۹۰,۰۰۰,۰۰۰ و تیبا۲ حدود ۱۰۱,۰۰۰,۰۰۰ تومان اعلام شده است.

قیمت ساینا نیز در بازار امروز به ۱۰۲,۰۰۰,۰۰۰ تومان، کوییک دنده‌ای به ۱۱۱,۰۰۰,۰۰۰ تومان و سیتروئن مونتاژی سایپا به ۶۳۵,۰۰۰,۰۰۰ تومان رسید.

محصولات ایران‌خودرو تا پنج میلیون گران شد

خودروهای شرکت ایران‌خودرو نیز در بازار آزاد امروز تا ۵میلیون تومان افزایش قیمت داشتند؛ بر همین اساس قیمت پژو۲۰۶ تیپ۲ به حدود ۱۵۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان و پژو ۲۰۶ تیپ۵ و صندوقدار به ۱۸۵,۰۰۰,۰۰۰ میلیون تومان رسید؛ همچنین قیمت پژو ۲۰۷ دنده‌‌ای در بازار آزاد امروز حدود ۲۲۵,۰۰۰,۰۰۰ و پژو ۲۰۷اتوماتیک ۲۷۵,۰۰۰,۰۰۰ تومان است.

قیمت اعلام شده برای پژو ۴۰۵ جی‌ال‌ایکس و پژو پارس ال‌ایکس در بازار آزاد امروز نیز به ترتیب حدود ۱۳۱ و ۱۹۴میلیون تومان بود؛ سمند ال‌ایکس هم با قیمت تقریبی ۱۳۵,۰۰۰,۰۰۰میلیون تومان معامله می‌شود؛ همچنین قیمت رانا ال‌ایکس در بازار آزاد امروز تقریبا ۱۴۵,۰۰۰,۰۰۰ و دنا تیپ۱ حدود ۲۴۴,۰۰۰,۰۰۰تومان است.

 

منبع

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا