اخبار خودرو

معاملات خودرو در نمایشگاه‌ها قفل شد

قیمت خودرو

در طول روزهای اخیر افزایش قیمت ارز عاملی شد تا رکود خرید و فروش در بسیاری از بازارها از جمله خودرو به وجود آید. البته بازار خودرو به واسطه قیمت‌های غیرمنطقی چند ماهی است با بی‌رغبتی خریداران روبه رو است اما در دو هفته اخیر روند صعودی قیمت ارز باعث شد تا دیگر مشتری تمایلی به خرید خودرو در بازار نداشته باشد.

در حال حاضر وقتی با نمایشگاه‌داران خودرو صحبت می‌کنیم از نبود مشتری گله‌مند بوده و می‌گویند خودروی داخلی بیشتر دست دلالان یا مردم است ما خرید و فروش آنچنانی نداریم به نحوی که شاید روزانه معاملات به یک یا دو تا نرسد، از آن طرف بازار دلالی در فضای مجازی رونق داشته و هر کس با توجه به شرایط و قیمت دلار اقدام به تعیین قیمت‌ها برای انواع خودروهای داخلی می‌کند.شرایط امروز بازار خودرو در حالی هر روز بدتر از روز گذشته می‌شود که با توجه به سیاست‌های مسوولان قرار بود ضمن تعیین قیمت‌های جدید بازار خودرو کنترل شده و حتی در قالب طرح‌های ویژه فروش توسط خودروسازان نیاز مشتریان در خرید خودرو تامین شود، اما متاسفانه نه تنها بازار مدیریت نشده بلکه بی‌سامانی قیمت‌ها و رونق دلالی بازی خرید را برای مصرف‌کننده واقعی سخت‌تر از گذشته کرده است.

مصرف‌کننده‌ای که نتوانسته در قرعه‌کشی شرکت‌های خودروسازی برنده شود امروز سرگردان در بازار منتظر کاهش قیمت‌هاست تا متناسب با هزینه خود اقدام به خرید کند، اما به نظر می‌رسد با وضعیت فعلی، خرید خودرو برای مردم مشکل‌تر از گذشته شود. در حال حاضر قیمت انواع خودروی داخلی نسبت به دو هفته گذشته ۱۵ تا ۲۰ درصد گران شده و هنوز هم روند افزایشی ادامه دارد. در این شرایط آن دسته از فروشندگان خودرو که محصولاتشان را از کارخانه تحویل گرفته‌اند هر روز با مشاهده افزایش قیمت ارز برای حفظ سرمایه خود رقم‌های مختلفی را برای خریداران آن هم در فضای مجازی اعلام می‌کنند. به نوعی کسی دیگر خودروی خود را به نمایشگاهدار برای فروش نمی‌سپارد و خود به صورت مستقیم ضمن انتشار آگهی در فضای مجازی اقدام به فروش می‌کند.

منبع

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا