اخبار خودرو

آئودی مسئولیت توسعه نرم افزاری گروه فولکس واگن شد

آئودی مسئولیت توسعه نرم افزاری گروه فولکس واگن شد

اگر پیگیر اخبار مربوط به فولکس واگن ID.3 بوده باشید، حتما می‌دانید که این خودروی الکتریکی به لحاظ نرم‌افزاری با مشکلاتی مواجه شده و خودروساز آلمانی نتوانسته مسیر توسعه آن را به درستی طی کند. مشکلات مربوطه به حدی است که فولکس واگن به فکر جایگزینی آقای کریستین سنگر (Christian Senger) مدیر بخش نرم افزار کمپانی افتاده است.

فولکس واگن

اما به گزارش نشریه اتونیوز اروپا، آقای هربرت دیس (Herbert Diess) ایده دیگری داشته و قصد دارد وظیفه توسعه نرم‌افزارهای فولکس واگن را به آئودی محول کند.

مدیرعامل گروه فولکس واگن در جریان کنفرانس مجازی که سه‌شنبه گذشته توسط PwC در آلمان برگزار شد، گفت مرکز ثقل توسعه نرم‌افزاری از ولفسبورگ (مقر فولکس واگن) به اینگولشتات (مقر آئودی) منتقل خواهد شد.

بد نیست اشاره کنیم اولین بار فوریه گذشته بود که رانندگان تست ID.3 از وجود ایرادات نرم‌افزاری بسیار زیاد در این خودرو خبر دادند. ریشه این مشکلات به هسته نرم‌افزار ID.3 که به اعتقاد برخی منابع با شتابزدگی توسعه یافته، نسبت داده می‌شود.

فولکس واگن

دسامبر گذشته هم مجله آلمانی Manager Magazin فاش کرده بود فولکس واگن بیش از ۲۰ هزار دستگاه ID.3 را با نرم‌افزار ناقص تولید می‌کند. به گزارش این مجله، ایرادات موجود در مدل‌های مذکور باید پس از خروج از خط تولید به طور دستی توسط مهندسین برطرف شود که آن هم هزینه‌ای اضافی روی دست ژرمن‌ها می‌گذارد.

محصولات آئودی از لحاظ نرم‌افزاری همواره در سطح بسیار بالایی قرار داشته‌اند و در سال‌های اخیر علی‌رغم پیچیدگی سیستم‌های موجود در مدل‌هایی مثل A8، Q8، A6 و A7 مشکلی گزارش نشده است.

از سوی دیگر آئودی همواره یکی از ستون‌های اصلی گروه فولکس واگن در بخش تحقیق و توسعه بوده و فناوری‌های جدیدی را برای این گروه به ارمغان آورده است. از این رو به نظر می‌رسد تصمیم آقای دیس با آثار و نتایج مثبت زیادی برای تولیدات برند و در کل گروه فولکس واگن همراه خواهد بود.

منبع

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا