اخبار خودرو

پیشتازی مرسدس بنز در بازار خودروهای لوکس آمریکا

پیشتازی مرسدس بنز در بازار خودروهای لوکس آمریکا؛ تسلا در رده چهارم

تسلا در رده چهارم

مرسدس بنز برای چند سال متوالی است که با کنار زدن رقیب اصلی خود یعنی ب‌ام‌و به عنوان پرفروش‌ترین برند لوکس جهان دست پیدا می‌کند. اما سال گذشته در بازار ایالات متحده شرایط به گونه‌ای دیگر بود و این باواریایی‌ها بودند که از لحاظ فروش موفق‌تر از اشتوتگارتی‌ها عمل کردند.

اخیرا آمار مربوط به فروش فصلی برندهای لوکس – به غیر از جگوار لندرور – در ایالات متحده منتشر شده؛ طبق این آمار مرسدس بنز سه ماهه اول و دوم امسال را با قدرت شروع کرده و در حال بازپس‌گیری تاج سلطنت از ب‌ام‌و است.

پیشتازی مرسدس بنز در بازار خودروهای لوکس آمریکا مرسدس بنز در بازار خودروهای لوکس آمریکا؛ تسلا در

در آوریل امسال، مرسدس بنز از فروش ۶۷,۷۴۶ خودرو – به استثنای مدل‌های ون – در آمریکا خبر داده بود؛ حال آنکه در همان مقطع ب‌ام‌و میزان فروش محصولات خود را ۵۹,۴۵۵ اعلام کرد. بر اساس آمار سه ماهه دوم سال ۲۰۲۰ مرسدس بنز موفق به فروش ۵۹,۴۶۱ خودرو شده، این در شرایطی است که تعداد مدل‌های به فروش رسیده توسط ب‌ام‌و برابر با ۵۰,۹۵۷ دستگاه است.

مرسدس بنز

با مقایسه آمار فروش مربوط به سه ماهه اول و دوم، می‌توان متوجه شد که مرسدس بنز فاصله‌اش را با رقیب دیرینه خود افزایش می‌دهد. به طور دقیق‌تر در نیمه نخست امسال مرسدس بنز توانسته در مقایسه با ب‌ام‌و، ۱۶,۷۹۵ خودروی بیشتری بفروشد.

همچون گذشته، در سه ماهه دوم امسال نیز مدل‌های شاسی‌بلند و کراس‌اوور مرسدس بنز با استقبال بالایی روبرو شده و عامل اصلی در موفقیت اشتوتگارتی‌ها محسوب می‌شوند. برای نمونه دو کراس‌اوور GLE و GLC به ترتیب با ثبت آمار ۹,۵۰۰ و ۹,۴۶۱، پرفروش‌ترین مدل‌ها هستند. از بین مدل‌های سواری هم E کلاس با فروش ۶,۸۵۷ دستگاه در صدر قرار دارد. مقایسه آمار فروش GLE و E کلاس به تنهایی می‌تواند گویای محبوبیت بیشتر کراس‌اوورها باشد.

مرسدس بنز

طبق آمار سه ماهه دوم ۲۰۲۰، پس از مرسدس بنز و ب‌ام‌و شرکت ژاپنی لکسوس با تحویل ۵۰,۴۵۶ مدل مختلف در رتبه سوم جدول پرفروش‌ترین برندهای لوکس آمریکا ایستاده است. تسلا با فروش ۳۶,۸۰۰ خودرو در جایگاه چهارم و آئودی با فروش ۳۴,۸۴۳ در رتبه پنجم قرار دارد.

همانطور که از قبل انتظار می‌رفت، آمار فروش برندهای مختلف در نیمه اول امسال روندی کاهشی داشته؛ دلیل این امر کاملا مشخص است، شیوع گسترده ویروس کرونا.

 

منبع

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا