رکورد

یدک کشیدن ایرباس توسط پورشه + فیلم

کمپانی پورشه یک رکورد جهانی را به نام خود ثبت کرد. رکورد جهانی برای تکان دادن سنگین ترین هواپیمای دنیا.

Airbus A380 به عنوان سنگین ترین هواپیما شناخته می شود و اکنون خودروی پورشه Cayenne S ، شاسی بلند دیزلی توانسته آن را یدک بکشد. قبلا در سال ۲۰۱۲ رکورد مشابهی توسط تویوتا بدست آمده بود. تویوتا توندرا Tundra در سال ۲۰۱۲ توانست یک شاتل فضایی با وزنی بالغ بر ۱۳۶ تن را جابجا کند. اکنون کمپانی Porsche این رکورد جهانی را به خود اختصاص داد.

از چندین روز قبل، خبرها حاکی از این بود که قرار است در فرودگاه Charles de Gaulle شهر پاریس اتفاق مهمی بیافتد. خودرو SUV دیزلی پورشه کاین S با قدرت ۳۸۵ اسب بخار و به عنوان نماینده ای قدرتمند از آلمان، وارد نبرد با هیولای ۲۸۵ تنی فرانسوی می شود. در روز موعود اتصالات بخصوصی به قسمت یدک پشتی پورشه کاین وصل می کنند. نمایندگان گینس نیز در سر صحنه حاضرند. نکته مهمی که وجود دارد، این خودرو هیچ ارتقایی نیافته و بصورت تیونینگ نشده و به عنوان خودروی عمومی که تولید انبوه دارد وارد این نبرد شده است. مسابقه شروع می شود و پورشه Cayenne S موفق می شود هواپیما ایرباس A380 را به اندازه ۴۲ متر جابجا کند.

بعد از این مسابقه ، بلافاصله رقابت توسط پورشه کاین توربو S با قدرت ۵۷۰ اسب بخار تکرار می شود و این نماینده هم طبیعتا موفق ظاهر شده و توانست هیولای ۲۸۵ هزار کیلویی فرانسوی را یدک بکشد.

 

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا
اینستاگرام کاریرا