اخبار عمومی

ابهام در ادامه حضور فولکس واگن در ایران

فولکس واگن در انتهای جدول

شرکت فولکس‌واگن خبر بلومبرگ مبنی‌بر خروج این شرکت از بازار ایران را تایید نکرد.

براساس گزارشی که بلومبرگ پنج‌شنبه گذشته، به نقل از ریچارد گرنل، سفیر آمریکا در آلمان، منتشر کرد، مذاکرات شرکت فولکس‌واگن با مقام‌های دولتی ایالات‌متحده آمریکا در ارتباط با دریافت معافیت از تحریم‌های یک‌جانبه آمریکا علیه اقتصاد ایران، بی‌نتیجه مانده است و این غول خودروساز آلمانی به‌زودی بازار ایران را ترک خواهد کرد.

سئات و اسکانیا از زیر مجموعه های فولکس واگن اعلام کردند که از بازار ایران خارج خواهند شد

بلافاصله بعد از انتشار اظهارات سفیر آمریکا در آلمان، یک مقام آگاه در شرکت فولکس‌واگن در گفت‌و‌گو با خبرگزاری رویترز به نوعی اخبار منتشرشده از طرف مقامات آمریکایی مبنی‌بر ترک بازار ایران را تایید نکرد. به این ترتیب در حالی فولکس‌واگن حاضر به تایید خبر خروج از بازار ایران نشده است که دو شرکت زیر مجموعه این خودروساز آلمانی، یعنی سئات و اسکانیا، بعد از اعمال تحریم‌های ایالات‌متحده آمریکا علیه صنعت خودروی ایران، اعلام کردند که از بازار ایران خارج خواهند شد.

محموله فولکس واگن تیگوان

در شرایطی دو شرکت زیر مجموعه فولکس‌واگن از حضور در بازار ایران انصراف داده‌اند که پیش‌تر بعد از توافق هسته‌ای میان ایران و گروه ۱+۵، مذاکراتی میان این شرکت آلمانی و یک شرکت خصوصی فعال در خودروسازی برای ایجاد کارخانه و خط تولید مشترک در ایران آغاز شد.

فولکس خبر خروج خود را تایید نکرده است و بعد از ۱۷ سال قصد تولید خودرو با برند تجاری خود درایران را دارد.

این مذاکرات تا جایی پیش رفت که این خودروساز آلمانی در ماه جولای سال گذشته اعلام کرد بعد از ۱۷ سال قصد تولید خودرو با برند تجاری خود درایران را دارد. به این ترتیب شرکت ایرانی با همکاری شریک آلمانی، احداث خط تولید را آغاز کرد، در عین حال به واردات چندین محصول این شرکت نیز پرداخت. در این ارتباط یک مقام آگاه در فولکس‌واگن به رویترز گفته است موضع این شرکت همان موضع همیشگی مراعات تمامی قوانین بین‌المللی و همچنین مقررات صادراتی است و فولکس‌واگن تاثیرات احتمالی بازگشت تحریم‌های ایالات‌متحده آمریکا را مدنظر قرار می‌دهد.

حال با توجه به این اظهارنظرهای متناقض باید منتظر ماند و دید منظور از موضع همیشگی شرکت فولکس‌واگن همان موضع بعد از توافق نامه هسته‌ای است یا موضع این شرکت با توجه به خروج آمریکا از برجام، با ایالات‌متحده همسو است.

کاریرا را در اینستاگرام دنبال کنید
carera.ir @
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا