لیست‌های جذاب

مقایسه‌ی صدای اگزوز بهترین خودروهای ۲۰۱۹

صدای اگزوز بهترین خودروهای سال ۲۰۱۹ ، برنده‌ی مسابقه‌ی درگ بدترین صدای اگزوز را میان این خودروها دارد!

در این مقاله صدای اگزوز بهترین خودروهای سال ۲۰۱۹ را هنگامی که برای یک مسابقه‌ی درگ دور هم جمع شده بودند، بررسی کردیم و آنها را رتبه بندی نمودیم. از نظر شما دسته بندی صورت گرفته صحیح است؟!

جایگاه دوازدهم: پورشه ۹۱۱ کاررا S

مقایسه‌ی صدای اگزوز بهترین خودروهای 2019 2020 Porsche 911 Carrera S 2

برنده‌ی مسابقه‌ی درگ بدترین صدای اگزوز را میان این خودروها دارد! صدای موتور ۶ سیلندر تخت پورشه ۹۱۱ همیشه عالی بوده است اما از زمانی که پورشه در بیشتر مدل‌های خود تصمیم به جایگزین کردن موتورهای تنفس طبیعی با نمونه‌های توربو شارژ گرفت، این قضیه نیز تغییر کرد. با وجود اینکه این تغییر به افزایش توان خودرو انجامید اما صدای موتور نیز از حالت اسپورت و قدرتمند خود خارج شده و به حالتی معمولی درآمد، دقیقا عکس تجربه‌ی رانندگی با این خودرو!

جایگاه یازدهم: بنتلی کانتیننتال GT V8

مقایسه‌ی صدای اگزوز بهترین خودروهای 2019 2020 Bentley Continental GT V8 1

برای خودروای با ۴ اگزوز و صفر تا صد ۳٫۳ ثانیه‌ای این خودرو بسیار آرام است، البته ممکن است که این صدای کم بخشی از تجربه‌ی رانندگی با بنتلی باشد اما در هر حال صدای اگزوز این خودرو کافی نیست.

جایگاه دهم: مرسدس AMG GT 63 S 4MATIC

مقایسه‌ی صدای اگزوز بهترین خودروهای 2019 2019 Mercedes AMG GT 63 S 4Matic 6

مرسدس AMG GT سعی داشته است تا تمامی ویژگی‌های مشتری پسند را در خود داشته باشد، این خودروی ۴ در همزمان هم عملکرد و قدرت یک خودروی مسابقه‌ای را دارد و هم راحتی و آسایش یک سدان خانوادگی را ارائه می‌دهد. از این رو صدای اگزوز آن با مشخصات موتور ۸ سیلندر تیون شده‌ی آن همخوانی ندارد و کمی معمولی است، درست مانند تجربه‌ی رانندگی با این خودرو.

جایگاه نهم: لامبورگینی اوروس

مقایسه‌ی صدای اگزوز بهترین خودروهای 2019 2019 MotorTrend Best Drivers Car behind the scenes 43

تجربه‌ی رانندگی با لامبورگینی اوروس عالی است، اما متاسفانه صدای اگزوز این خودرو آنچنان که باید خوب نیست، البته این اولین خودروی ۸ سیلندر این کمپانی پس از مدت‌هاست و همچینین اولین مدل توربو شارژی است که توسط آنها تولید شده است بنابراین می‌توان از نتیجه‌ی بدست آمده کمی چشم پوشی نمود اما در هر حال از کمپانی بزرگی مانند لامبورگینی که به ساخت خودروهای اسپورت ۱۰ و ۱۲ سیلندری شناخته شده است انتظار می‌رود که عملکردی بهتر داشته باشد.

جایگاه هشتم: تویوتا سوپرا GR

مقایسه‌ی صدای اگزوز بهترین خودروهای 2019 2020 Toyota GR Supra Launch Edition 5

صدای اگزوز تویوتا سوپرا به تنهایی عالی است و حسابی غوغا می‌کند. اما در میان این خودروها جایگاهی بالاتر از این را نمی‌تواند کسب کند.

جایگاه هفتم: BMW M2 Competition

مقایسه‌ی صدای اگزوز بهترین خودروهای 2019 2019 BMW M2 Competition 2 1

موتورهای ۶ سیلندر تخت صدای فوق‌العاده‌ای دارند و از قضا BMW M2 Competition نیز به یکی از آنها مجهز است. اما با این وجود گاهی اوقات صدای تولید شده توسط اگزوزهای آن متعارف نیست.

جایگاه ششم: دوج چلنجر SRT Hellcat Redeye

مقایسه‌ی صدای اگزوز بهترین خودروهای 2019 2019 MotorTrend Best Drivers Car behind the scenes 21

این خودروی قدرتمند یک مشکل عجیب دارد و آن این است که صدای خودرو در جلوی آن بهتر از عقب آن است. این به این دلیل می‌باشد که موتور قدرتمند این خودرو صدای اسپورتی را در شان نام آن تولید می‌نماید اما هنگامی که نیرو به اگزوزها می‌رسد محدود شده و قدرت قبلی را ندارد و صدای تولید شده با وجود اینکه قابل قبول است اما چیزی نیست که از یک خودروی ۷۹۷ اسب بخاری انتظار دارید.

جایگاه پنجم: مک لارن Senna

مقایسه‌ی صدای اگزوز بهترین خودروهای 2019 2019 McLaren Senna front in motion 2

ظاهر خروجی اگزوزهای این خودرو بسیار جالب طراحی شده است و صدای عالی‌ای را تولید می‌کند، همچنین توربو شارژرهای قرار گرفته بر روی آن موتور ۸ سیلندر خودرو را به مقدار ناچیز محدود کرده‌اند. این خودرو تماما درباره‌ی عمکرد و بازدهی است، و این طراحی خود را در صدای اگزوزهای مک‌لارن نشان می‌دهد.

جایگاه چهارم: BMW M850i XDrive

مقایسه‌ی صدای اگزوز بهترین خودروهای 2019

علاوه بر تجربه‌ی رانندگی بی‌نظیر این خودروی V8 (موتور ۸ سیلندر V شکل)، صدای تولید شده توسط آن نیز عالی بوده و در خور نشان اسپورت GT آن است.

جایگاه سوم: فورد شلبی موستانگ GT350

مقایسه‌ی صدای اگزوز بهترین خودروهای 2019

این خودروی ۸ سیلندر، نماینده‌ی خودروهای عضلانی و اسپورت آمریکایی است، و یکی از فاکتورهای اصلی‌ای که آن را تبدیل به خودروای بی‌نظیر کرده است صدای اگزوزهای آن می‌باشد که جایگاه سوم را میان این مدل‌ها برای آن به ارمغان آورده است.

جایگاه دوم: استون مارتین DBS Superleggera

مقایسه‌ی صدای اگزوز بهترین خودروهای 2019

صدای هیچ چیز مانند موتور V12 نمی‌شود. موتوری که بر روی استون مارتین DBS قرارگرفته است و صدایی گوش نواز از خود تولید می‌نماید که از استارت خودرو تا خاموش شدن آن حس و حال خاصی را منتقل می‌کند.

جایگاه اول: جگوار۸ XE SV Project

مقایسه‌ی صدای اگزوز بهترین خودروهای 2019

این خودرو به موتوری ۸ سیلندر، V شکل و سوپرشارژ مجهز است و صدای تولید شده توسط چهار اگزوز آن فوق العاده است.

منبع: motortrend

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بالا