لیست‌های جذاب

۵ نشانه بهبود رانندگی افراد

رانندگی

نشانه‌هایی که بیانگر آن است که کیفیت و وضعیت رانندگی شما در طول سال‌هایی که پشت فرمان نشسته‌اید، بهبود یافته است

این موضوع را نمی‌توان انکار کرد که کیفیت و وضعیت رانندگی حال حاضر شما با زمانی که تازه پشت فرمان می‌نشستید، تفاوت زیادی کرده است. هرکسی در طول سال‌های متمادی، در امور مختلف تجربه‌های زیادی کسب می‌کند و رانندگی نیز از این موضوع مستثنی نیست.

شاید این مطالب هم برایتان جالب باشد

نشانه‌های زیادی وجود دارد که بیانگر این است که کیفیت و وضعیت رانندگی شما در طول سال‌هایی که پشت فرمان خودرو‌ها نشسته‌اید، بهبود یافته است و شما با تسلط بیشتری قادر به رانندگی هستید. در این مقاله قصد داریم ۵ نشانه را بررسی کنیم که بیان‌گر بهبود رانندگی شما هستند و شما با در نظر گرفتن این نشانه‌ها قادر خواهید بود وضعیت رانندگیتان را توسعه دهید.

هیجانات خود را کنترل می‌کنید!

رانندگی

همه ما زمانی که برای اولین بار پشت فرمان یک خودرو نشستیم و شروع به رانندگی کردیم، هیجان غیر قابل انکاری داشتیم؛ این میزان از هیجانات تا مدت‌ها همراه ما بوده‌اند. این موضوع را بیشتر در رانندگان جوانی مشاهده می‌کنیم که به تازگی گواهینامه رانندگی دریافت کرده‌اند. با گذر زمان، رانندگی نیز مانند مابقی امور زندگی برای ما عادی‌تر می‌شود و کم کم به این موضوع پی خواهیم برد که رعایت قوانین و مسائل ایمنی در زمان رانندگی، بیش از هرچیزی اهمیت دارد و همین امر باعث می‌شود بتوانیم هیجانات خود را در زمان رانندگی کنترل کنیم. که این موضوع یکی از نشانه‌های بهبود رانندگی است.

تسلط بیشتری به فرمان خودرو دارید

عصبانیت هنگام رانندگی

تسلط داشتن به فرمان اتومبیل‌ها، یکی از نشانه‌های بهبود رانندگی شما به حساب می‌رود. شاید در اوایل رانندگی خود فرمان خودرو را محکم می‌گرفتید و برای دور زدن‌ها از چند بار فرمان را می‌چرخاندید؛ این موضوعات از عدم تسلط کافی بر روی فرمان خودرو نشأت می‌گیرد. حال با گذر زمان و با توجه به شکل استفاده از فرمان خودرو، می‌توانید به این موضوع پی ببرید که تسلط شما بر روی فرمان اتومبیل بیش از پیش شده و کیفیت رانندگی شما توسعه یافته است.

می‌دانید دقیقا چه زمانی دنده را تغییر دهید

جعبه دنده گیربکس

یکی از عمده‌ترین مشکلات موجود در آموزش‌های رانندگی که توسط آموزشگاه‌های مربوطه ارائه می‌شود، عدم تمرکز معلم‌ها بر روی مقوله تغییر ضریب دنده است. متاسفانه عدم تسلط افراد بر روی نحوه تعویض دنده، باعث می‌شود گیبرکس خودرو‌ها به سرعت دچار مشکل شوند؛ ولی قطعا در طول زمان و آشنایی بیشتر فرد با روش صحیح تعویض دنده خودرو، باعث می‌شود مسائل مربوط به عدم تسلط او به نحوه تعویض دنده حل و به نحوی باعث بهبود رانندگی شود.

با سرعت مناسب رانندگی می‌کنید

مرسدس بنز A220 4Matic 2019

بر خلاف تصور بسیاری از افراد سرعت مناسب در رانندگی، به معنی آهسته راندن نیست! قطعا فرد با کسب تجربه در رانندگی به این موضوع پی می‌برد که بر چگونه سرعت خودرو خود را بر اساس نوع جاده و وضعیت آن تنظیم کند. این موضوع باعث می‌شود رانندگان بیش از پیش به شتاب اتومبیل خود در زمان رانندگی توجه کنند و بهتر از گذشته بر روی پدال‌های ترمز و گاز خودروشان تسلط داشته باشند.

در زمان رانندگی استرس ندارید!

عصبانیت هنگام رانندگی

استرس در زمان رانندگی یکی از عمده‌ترین مشکلات رانندگان تازه‌کار به شمار می‌رود. استرس باعث می‌شود فرد نتواند تمرکز لازم را بر روی نحوه رانندگی خود اعمال کند و به صورت مداوم نیازمند آنالیز وضعیت جاده باشد. قطعا از بین رفتن استرس در زمان رانندگی به صورت کامل، نیازمند کسب تجربه فرد در این امر می‌باشد؛ از همین رو کاهش استرس در هنگام رانندگی را می‌توان یکی از نشانه‌های بهبود فرد در این امر به شمار آورد.

منبع: arian motor

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا