لیست‌های جذاب

۱۱ حقیقت جالب در رابطه با شاسی بلند و پیکاپ الکتریکی بولینگر B1 و B2

بولینگر

شاسی بلند و پیکاپ از نوع برقی ، بولینگر B1 و B2

چند نفر از اعضای اصلی و کلیدی کمپانی بولینگر در تولید و طراحی مدل‌های B1 و B2 دخیل بوده‌اند. در ادامه‌ی مقاله نکات و جزئیات جذابی را از این خودروها ذکر کرده‌ایم. با کاریرا همراه باشید.

۱- چوب اصل و تقدیس شده!

چوبی که در قسمت‌های جلویی، عقبی، داشبورد، صندوق عقب و دستگیره‌های در خودرو بکار رفته است متعلق به کلیسایی در شهر دیترویت آمریکا است. (البته مقداری که برای چوب بکار رفته در تولید این خودرو اعلام شده است کمی تامل برانگیز است.)

بولینگر

۲- طراحی برای تولید سودآور

سیستم تعلیق جلو و عقب خودرو بصورت مورب یکسان هستند، به این معنا که قطعات سمت چپ محور جلو با سمت راست محور عقبی آن قابل تعویض می‌باشند. همچنین این خودرو به سیستم چهار چرخ متحرک مجهز است.

بولینگر

۳- گیربکس دو سرعته‌ی سفارشی

مهندسی به نام CJ Winegar گیربکسی برای محور جلو و عقب خودرو طراحی کرده است که در شرایط صخره‌نوردی قابلیت لو رنج (Low Range) را ایجاد می‎کند. هر کدام از این گیربکس‌ها دارای سه چرخ‌دنده‌ی مارپیچ هستند که قدرت موتور را به جعبه دنده‌ی اصلی که در کنار موتور خودرو قرار گرفته است منتقل می‌نمایند. در داخل جعبه دنده‌ی اصلی دو سری چرخ‌دنده‌ی مارپیچ در نظر گرفته شده است که طراحی آن همانند قطعات بکار رفته در گیربکس‌های مسابقه‌ای است.

بولینگر

۴- طراحی قدیمی میله‌ی فرمان

اگر طراحی میله‌ی فرمان خودرو برای شما آشناست به این دلیل است که قبلا در مدل‌های جنرال موتورز آن را مشاهده کرده‌اید. البته GM دیگر از این طراحی استفاده نمی‌کند اما بولینگر تصمیم گرفته است که آن را بکار گیرد.

بولینگر

۵- عمق ۹۰ سانتی‌متری

کامیون‌های الکتریکی بولینگر توانایی حرکت در عمق ۹۰ سانتی‌متری آب را دارند، و با عدم حضور موتور درون سوز در این خودرو کار آن نیز آسان تر شده است. همچنین وزن ۲٫۵ تنی آن مشکل شناور شدن این کامیون را بر طرف می‌نماید. البته ۹۰ سانت نهایت عمقی است که قطعات و سیستم الکترونیکی خودرو در آب سالم خواهند ماند.

بولینگر

۶- درهای غیر الکتریکی

بیشتر اجزای این خودرو بصورت غیر الکتریکی و در نتیجه‌ی آن بدون سیم‌کشی طراحی شده‌اند کنترل شیشه‌های خودرو و آیینه‌ها دستی است، همچنین قفل‌های قرار گرفته بر روی درها بصورت غیرالکترونیکی می‌باشند. از این رو حذف آنها کار ساده‌ای است و به راحتی می‌توان مدل SUV این خودرو را به یک پیکاپ تبدیل نمود.

بولینگر

۷- کنترل صدا

یک نمایشگر دایره‌ای کوچک که دو دکمه بر روی آن نصب شده برای کنترل سیستم صوتی خودرو در نظر گرفته شده است. البته ما این نمایشگر را تست نکردیم اما فرض بر این است که یک درگاه USB نیز برای اتصال تلفن‌های هوشمند در نظر گرفته شده است.

بولینگر

۸- رینگ‌های Hummer-Esque

رینگ‌های ۱۷ اینچی ۱۲ پره‌ی این خودرو توسط همان کمپانی‌ای که رینگ‌های هامر را تولید کرده است طراحی شده. اما بر خلاف هامر، بولینگر قصد ندارد تا سیستم کنترل فشار باد تایرها را در محصول خود عرضه نماید.

بولینگر

۹- سیم بکسل قدرتمند

هامر H1 به گونه‌ای طراحی شده بود که توسط هلیکوپتر حمل شود. کامیون الکتریکی بولینگر نیز دارای سیم بکسلی قدرتمند است که انجام این کار را ممکن می‌سازد. اما به دلیل اتصال سیم بکسل محور عقب به سپر خودرو، حمل هوایی این SUV ممکن است کمی مشکل باشد.

بولینگر

۱۰- حذف زوایای کناری سپرها

می‌توانید برای عبور آسان‌تر از مسیرهای صعب العبور و شیب‌دار که در نظرگرفتن زوایای خودرو در آنها از اهمیت بسیاری برخوردار است، زوایای بیرونی سپر خودرو را حذف نمایید.

بولینگر

۱۱- کمپانی حسابگر

در حال حاضر بولینگر به دنبال جذب نمایندگی‌هایی است که به فروش مدل‌هایی نظیر استون مارتین، بنتلی، پاگانی و یا پورشه می‌پردازند. انتظار می‌رود تا افرادی که این خودروها را خریداری می‌کنند مالک چند اتومبیل باشند!

منبع: motortrend

کاریرا را در اینستاگرام دنبال کنید
carera.ir @
[instagram-feed]
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا