معرفی خودرو

لذت زندگی در یک خانه متحرک

خانه متحرک

با کاروان لوکس اسکانیا آشنا شوید، خانه متحرک با کلیه امکانات و لوازم مورد نیاز برای یک زندگی به اصطلاح لاکچری

یک شرکت هلندی اخیرا با آگهی کردن کاروانی منحصر بفرد توجه نشریات و رسانه‌های خودرویی را به خود جلب کرده است. این کاروان بر مبنای کامیون اسکانیا R480 ساخته شده و کلیه امکانات و لوازم مورد نیاز را نه برای زندگی معمولی، بلکه برای یک زندگی به اصطلاح لاکچری را در خود دارد!

شاید این مطالب هم برایتان جالب باشد

قسمت کابین این کاروان نسبت به نسخه استاندارد اسکانیا R480 متفاوت بوده و با بازنگری‌های انجام شده، راننده و سرنشین کناری اکنون فضای لوکس‌تری را پیش روی خود دارند. همچنین امکاناتی از قبیل سیستم مسیریاب، دوربین‌های دید عقب و سنسورهای پارک به این خودروی سنگین افزوده شده است. با وجود بازنگری‌ها قسمت خواب دست‌نخورده باقی مانده و تخت‌های جمع‌شونده در عقب کابین نصب هستند.

اما ویژگی‌های جذاب این کاروان از کابین به بعد شروع می‌شود. درست در پشت کابین و در بدنه آلومینیومی دو بخش کشویی تعبیه شده که با بیرون آمدن آنها از بدنه، فضای آشپزخانه و اتاق نشیمن تا حد قابل توجهی افزایش پیدا می‌کند.

اگر فکر می‌کنید آشپزخانه این کاروان فقط امکانات اولیه را دارد، کاملا در اشتباه هستید، چرا که تمامی لوازم و تجهیزات مورد نیاز در آن تعبیه شده است. برای نمونه ۴ اجاق گاز القایی، سینک ظرفشویی فول‌سایز و یخچال فریزر با حجم ۱۸۵ لیتر برخی از امکانات آشپزخانه هستند.

خانه متحرک

در بخش نشیمن مبل‌های راحتی بزرگ و چندنفره نصب شده که سرنشینان با نشستن روی آنها در مقابل یک تلوزیون ۳۲ اینچی قرار می‌گیرند. این تلوزیون هم به صورت کشویی طراحی شده و در مواقع لازم از جای خود خارج می‌شود. این کاروان در مجموع سه تلوزیون دارد.

خانه متحرک

درباره اتاق‌های خواب اطلاعات دقیقی در دست نیست، اما می‌دانیم که اتاق کودکان مجزا طراحی شده و تلوزیون و کنسول پلی‌استیشن اختصاصی خود را دارد. مثل آشپزخانه، سرویس بهداشتی نیز تکمیل و فول‌سایز بوده و آب گرم آن از طریق ژنراتورهای دیزلی تامین می‌شود. در روزهای سرد، این ژنراتورها در همکاری با سیستم گرمایش از کف دمای فضای داخلی را تنظیم می‌کنند. برای استحمام و شستشو در بیرون از خودرو هم دوش و سینک خارجی وجود دارد. ماشین لباسشویی و خشک‌کن، مکمل امکانات این کاروان هستند.

برای اینکه سرنشینان هنگام سفرهای خود با مشکل کمبود آب آشامیدنی مواجه نشوند، مخزنی با گنجایش ۷۵۰ لیتر نصب شده است. یک تانکر ۴۲۰ لیتری نیز برای حمل آب غیرشرب و یک تانکر ۲۰۰ لیتری برای جمع‌آوری فاضلاب و آب مصرفی تعبیه شده است.

بخش انتهایی کاروان مورد بحث میزبان گاراژی کوچک است. در این گاراژ که متاسفانه تصاویری از آن موجود نیست، یک میز کار، چند محفظه مخصوص نگهداری ابزار و یک یخچال قرار دارد.

منبع: motor1

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا