معرفی خودرو

۱۰ خودروی سدان با کیفیت سال ۲۰۱۸ کدامند؟

۱۰ خودروی سدان با کیفیت سال ۲۰۱۸ کدامند؟

 با ۱۰ تا از بهترین سدان های ۲۰۱۸ آشنا شوید

این بار در کاریرا می خواهیم بهترین سدان های ۲۰۱۸ را شناسایی کنیم. با وجود اینکه در حال حاضر خودرو های کراس اوور و SUV بیشتر بازار را در بر گرفته اند، اما نمیتوان مدل های سدان را نادیده گرفت. ما بیش از ۲۵ مدل از جدید ترین سدان ها از برند های مختلف شامل : کیا، تویوتا، مرسدس بنز و فولکس واگن را بررسی کرده ایم و ۱۰ تا از برترین های آنها را در این لیست جمع آوری کرده ایم.

مانند تمام نقد و بررسی های استاندارد، تمام خودرو ها طی یک پروسه ی مشابه بررسی می شوند و امتیاز دهی بر مبنای ۷ دسته صورت میگیرد، همچنین خودرو ها بدون اینکه بر اساس سایز و قیمت دسته بندی شوند با یکدیگر مقایسه شده اند.

لیست دسته بندی هایی که بر اساس آنها امتیاز دهی صورت گرفته است :

  • قیمت گذاری
  • طراحی ظاهری خودرو
  • طراحی داخلی و میزان راحتی خودرو
  • تکنولوژی های بکار رفته در خودرو
  • هندلینگ و کارآیی خودرو
  • امکانات ایمنی
  • هزینه تعمیر و نگهداری و مصرف سوخت

۱۰- فولکس واگن Jetta مدل ۲۰۱۹

۱۰ خودروی سدان با کیفیت سال ۲۰۱۸ کدامند؟

امتیاز : ۵٫۶ از ۱۰

مدل ۲۰۱۹ فولکس واگن jetta یکی از گزینه های مناسب در سگمنتی که پرچم دار آن هوندا Civic است به حساب می آید. شاید طراحی ظاهری این خودرو خیلی خاص نباشد اما با این وجود امتیاز بالایی در زمینه ی قیمت گذاری و تکنولوژی دریافت می نماید.

مدل ۲۰۱۹ این خودرو با ۲۴٫۴۱۵ دلار، قیمت گذاری مناسب تری نسبت به مدل های قبلی موجود در بازار دارد و به همراه صفحه ی نمایش لمسی ۸ اینچی استاندارد خود و سیستم دیجیتال Cockpit فولکس واگن، تکنولوژی های بی شماری را ارائه میدهد.

۹-کیا ریو مدل ۲۰۱۸

۱۰ خودروی سدان با کیفیت سال ۲۰۱۸ کدامند؟

امتیاز : ۵٫۷ از ۱۰

ممکن است که طراحی ریو ۲۰۱۸ ساده بنظر رسد، اما با این حال شامل امکانات ایمنی و تکنولوژی های تحسین برانگیزی با توجه به قیمت زیر ۲۰٫۰۰۰ دلار آن است. این خودرو بیشترین امتیاز را در دسته ی قیمت گذاری کسب می نماید، قیمت پایه ی آن از ۱۳٫۹۰۰ دلار شروع شده و حتی مدلی که دارای قیمت ۱۹٫۴۲ دلاری است به امکانات جانبی بسیاری مجهز شده است.

این خودرو همچنین در دسته ی کارآمدی و بازدهی نیز امتیاز خوبی کسب می نماید. موتور ۱٫۶ لیتری ۴ سیلندر این خودرو ۱۳۰ اسب بخار نیرو و ۱۶۱ نیوتن متر گشتاور تولید می نماید. مصرف سوخت این خودرو نیز ۸٫۴ لیتر در شهر، ۶٫۳ لیتر در بزرگراه و ۷٫۳ لیتر بصورت ترکیبی است.

۸- کادیلاک CTS-V مدل ۲۰۱۸

۱۰ خودروی سدان با کیفیت سال ۲۰۱۸ کدامند؟

امتیاز : ۵٫۷ از ۱۰

کادیلاک CTS-V مدلی پرچم دار نیست اما بر اساس معیار های ما امتیاز ۵٫۷ از ۱۰ را می گیرد. قدرت موتور ۶۲۰ اسب بخاری و ظاهر جذاب این خودرو، آن را جزو گزینه های سرگرم کننده و جالب قرار می دهد. با این وجود این خودرو از نظر مصرف سوخت و قیمت گذاری با توجه به مصرف ترکیبی ۱۳٫۸ لیتری و قیمت ۱۰۰٫۰۰۰ دلاری آن در پایین ترین رده در بین محصولات هم دسته ی خود قرار میگیرد.

۷- فولکس واگن پاسات GT

۱۰ خودروی سدان با کیفیت سال ۲۰۱۸ کدامند؟امتیاز : ۵٫۷ از ۱۰

فولکس واگن پاسات GT یک مدل جالب است که توانسته است امتیاز ۵٫۷ از ۱۰ را نصیب خود کند. امکانات جانبی، بازدهی و راحتی این خودرو در بازه ی قیمتی آن بسیار عالی است.

قیمت پایه ی در نظر گرفته شده برای مدل پاسات از ۲۹٫۹۹۵ دلار شروع می شود که آن را در جایگاهی میانی در بازهی قیمتی دسته ی خود قرار می دهد. این خودرو در مقایسه با مدل های اسپورت آکورد و مدل ۶ سیلندری کمری، بهترین گزینه است و با در نظر گرفتن امکاناتی همچون هشدار خطر تصادف از جلو، نمایش نقطه کور و ترمز اضطراری، ایمن ترین گزینه نیز به حساب می آید.

۶- لکسوس LS 500 F اسپورت

۱۰ خودروی سدان با کیفیت سال ۲۰۱۸ کدامند؟

امتیاز : ۶ از ۱۰

لکسوس LS آخرین مدل اضافه شده به سگمنت سدان های لوکس بزرگ سایز است. با اینکه این خودرو از لحاظ آپشن در رده ی میانی دسته ی خود قرار میگیرد اما به دلیل طراحی داخلی عالی و همچنین امکانات ایمنی گسترده ی خود امتیاز بالایی دریافت می نماید.

۵- BMW M5

۱۰ خودروی سدان با کیفیت سال ۲۰۱۸ کدامند؟

امتیاز : ۶٫۳ از ۱۰

در زمینه ی بازدهی و کارایی خودرو، BMW M5 جزو معدود سدان هایی است که سرعت بی نظیر ابر خودرو ها را به ارث برده است. این مدل ۴ در، به لطف موتور ۴٫۴ لیتری توربوشارژ دوقلو ی ۸ سیلندری خود میتواند تا ۶۰۰ اسب بخار نیرو و ۷۵۰ نیوتن متر گشتاور را تولید کند.
بی ام و M5 در بحث آسایش، راحتی و تکنولوژی نیز امتیاز بالایی کسب میکند. امکانات جانبی این خودرو شامل : تنظیم صندلی ها در ۲۰ حالت، آخرین نسخه ی سیستم iDrive و نمایشگر ۱۰٫۲ اینچی سیستم اطلاعات و سرگرمی است.

۴- هیوندای النترا اکو

۱۰ خودروی سدان با کیفیت سال ۲۰۱۸ کدامند؟

امتیاز : ۶٫۵ از ۱۰

در میان تمام خودرو هایی که در سال ۲۰۱۸ مورد تست قرار گرفتند، هیوندای النترا اکو بالاتر از همه قرار میگیرد. این خودرو در زمینه ی کارایی و قیمت گذاری امتیاز بالایی دریافت میکند همچنین قیمت پایه ی مدل غیر هیبریدی آن با مصرفی برابر با ۵٫۸ لیتر از ۱۶٫۹۵۰ دلار شروع میشود.

۳- BMW 740e xDrive iPerformance مدل ۲۰۱۸

۱۰ خودروی سدان با کیفیت سال ۲۰۱۸ کدامند؟

امتیاز : ۶٫۶ از ۱۰

در دسته ی خودرو های هیبریدی لوکس اتصال برقی، BMW 740e بالاترین جایگاه را دارد. نقاط قوت این خودرو شامل : امکانات ایمنی، تکنولوژی و راحتی و آسایش کابین آن است. این خودروی هیبریدی ۲ لیتری مصرف سوختی برابر با ۹٫۴ لیتر در شهر، ۸٫۱ لیتر در جاده و ۸٫۷ لیتر بصورت ترکیبی دارد.

۲- Kia Stinger GT مدل ۲۰۱۸

۱۰ خودروی سدان با کیفیت سال ۲۰۱۸ کدامند؟

امتیاز : ۷ از ۱۰

این خودرو یکی از بهترین ها در زمینه ی کارایی به حساب می آید. به غیر از مبحث مصرف سوخت، Kia Stinger در تمامی زمینه ها مانند کارایی و طراحی و راحتی کابین بالاترین جایگاه ها را کسب می نماید. این خودرو که مجهز به یک موتور ۳٫۳ لیتری دو توربو شارژ است توانایی تولید ۳۶۵ اسب بخار نیرو و ۵۰۹ نیوتن متر گشتاور را دارد. همچنین سیستم تعلیق این خودرو بهترین هندلینگ ممکن را در پیچ ها ارائه میدهد.

۱- هوندا آکورد مدل ۲۰۱۸ :

۱۰ خودروی سدان با کیفیت سال ۲۰۱۸ کدامند؟

امتیاز :۷ از ۱۰

نهایتا پس از بررسی های صورت گرفته هوندا آکورد هیبریدی در ابتدای این لیست قرار میگیرد، مزیت های شاخص این مدل شامل امکانات ایمنی متنوع، مجموعه ی وسیعی از تکنولوژی ها مانند Apple Car Play و Android Auto و راحتی و آسایش کابین خودرو است. موتور خطی ۲ لیتری ۴ سیلندر این خودرو نیز بسیار کارآمد است و مصرف سوخت آن برابر با ۵ لیتر در شهر و بزرگراه تخمین زده شده است.

خودرو هایی که در دسته ی دوم رده بندی قرار میگیرند :

این چهار خودرو به راحتی در لیست ۱۰ خودرو ی برتر قرار می گیرند اما با توجه به اینکه زمان لازم برای نقد و بررسی آنها صرف نشده است بنابراین از امتیاز دهی آنها صرف نظر کرده ایم.

۱- جنسیس G70 مدل ۲۰۱۹

۱۰ خودروی سدان با کیفیت سال ۲۰۱۸ کدامند؟

جنسیس G70 خودرو ای با طراحی ظاهری شیک است، موتور قدرتمند توربوشارژ ۶ سیلندر این خودرو توانایی تولید ۳۶۵ اسب بخار نیرو و ۵۰۹ نیوتن متر گشتاور را دارد. همچنین در تریم های سطح پایین تر این خودرو گیربکس دستی قرار گرفته است. به طور خلاصه میتوان گفت این خودرو تجربه ی رانندگی خوبی را برای شما رقم میزند و قیمت گذاری مناسبی دارد.

۲- هوندا Insight مدل ۲۰۱۹

۱۰ خودروی سدان با کیفیت سال ۲۰۱۸ کدامند؟

با وجود اینکه هوندا آکورد هیبریدی بهترین خودروی این لیست در نظر گرفته شد، اما دیگر مدل این خانواده هوندا Insight نیز دست کمی از آن ندارد. این خودرو تمام ویژگی های مثبت هوندا آکورد را جمع آوری کرده است و با خود یدک می کشد. مصرف سوخت مدل جدید Insight در شهر برابر با ۴٫۲ لیتر، ۴٫۸ لیتر در بزرگراه و بصورت ترکیبی ۴٫۵ لیتر است.

۳- Kia Forte مدل ۲۰۱۹

۱۰ خودروی سدان با کیفیت سال ۲۰۱۸ کدامند؟

این مدل چند سبک و نشانه ی طراحی را از مدل دیگر شرکت کیا، Stinger قرض گرفته است. همچنین طراحی کابین این خودرو نیز بسیار عالی است. این خودرو به یک موتور ۲ لیتری ۴ سیلندر مجهز است که توانایی تولید ۱۴۷ اسب بخار نیرو و ۱۷۹ نیوتن متر گشتاور را دارد.

۴- مرسدس بنز AMG GT چهار درب مدل ۲۰۱۹

۱۰ خودروی سدان با کیفیت سال ۲۰۱۸ کدامند؟

به غیر از نام بزرگ و آشنای این خودرو، مرسدس AMG GT احتمالا یکی از بهترین سدان هایی است که با آن مواجه شده اید. این خودرو با توانایی تولید ۶۳۰ اسب بخار نیرو و ۹۰۰ نیوتن متر گشتاور، به راحتی M5 BMW را شکست می دهد. همچنین ۰ تا ۱۰۰ این خودرو ۳٫۱ ثانیه تخمین زده شده است.

منبع: motor1

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا