توصیه ها

۷ نکته طلایی برای عکاسی از خودرو

چگونه عکس های با کیفیت از ماشین خود بگیرید - عکاسی از خودرو

با دانستن این نکات، شما هم عکس‌های خارق‌العاده ای از ماشین خود بگیرید

این روزها بازار خربد و فروش خودرو در اینترنت داغ است و کمتر کسی برای خرید ماشین به نمایشگاه ها مراجعه می کند. اگر شما قصد داشته باشید ماشین خود را از طریق اینترنت به فروش رسانید، حتما به تعدادی عکس با کیفیت از آن نیاز دارید تا به این وسلیه قیمت های پیشنهادی مناسبی را برای ماشین خود دریافت کنید و عکاسی از خودرو اینجا اهمیت پیدا می کند. عکس برداری مناسب از ماشین برای آگهی، به اندازه ی متن آگهی مهم است. کافی است سری به سایت هایی مثل دیوار و شیپور بیاندازید تا ببینید آگهی هایی که عکس خوب دارند چه مقدار بازدیدکننده بیشتری دارند.

اگر عکس هایی که شما از ماشین خود می گیرید کیفیت مناسبی نداشته باشند ممکن است تاثیر بدی بر قیمت های پیشنهادی خودروی شما بگذارد و یا اینکه روند فروش ماشین را طولانی تر کنند. ما در این مقاله نکات مهم و تاثیر گذاری را جمع آوری کرده ایم تا هنگام فروش و آگهی کردن ماشین خود تصویر بهتری از آن را ارائه دهید.

چگونه عکس های با کیفیت از ماشین خود بگیرید

۱ – ماشین خود را تمیز کنید

قبل از هر چیز ماشین خود را برق بیندازید، ممکن است این نکته کمی واضح به نظر رسد اما تمیز بودن خودرو، ارزش ظاهری آن را بالا میبرد. مخصوصا برق زدن و تمیز بودن رینگ ها و قالپاق تاثیر بسیاری در ظاهر ماشین دارد. همچنین کفپوش ها را تمیز کنید و جارو بکشید .

۲ – خودتان را جای خریداران قرار دهید

جستجو کردن آگهی های دیگر و بررسی کردن تصویر آنها نیز ایده ی خوبی به نظر می رسد. اگر آگهی ای را می بینید که تصویرش تار است و یا کیفیت پایینی دارد و باعث میشود از مشاهده ی آن آگهی صرف نظر کنید، این دقیقا چیزی است که شما باید از آن در عکس برداری برای آگهی خود دوری کنید. در اینترنت به دنبال آگهی هایی که مشابه مدل خودروی شما است باشید و نقاط ضعف و قوت تصاویر آنها را بررسی کنید.

۳ – مکان عکاسی از خودرو

انتخاب یک کوچه ی تنگ و تاریک و یا یک کارخانه ی صنعتی به عنوان منظره ی پس زمینه تصویر برداری، خیلی برای خریداران و افرادی که آگهی شما را مطالعه میکنند جالب واقع نمیشود. تصویر برداری در فضای ورودی پارکینگ و خیابان ها مشکلی ندارد اما باید نقطه ای را انتخاب کنید که بتوانید از تمام زوایای خودرو عکس برداری کنید و همچنین از درختان با شاخه و برگ های بزرگ و آویزان و ساختمان هایی که موجب سایه می شوند خودداری کنید. بهترین نقطه برای عکس برداری هم فضای باز در پارک های عمومی و مکان هایی مانند این است که بهترین پیش زمینه را برای عکس برداری ایجاد میکند.

چگونه عکس های با کیفیت از ماشین خود بگیرید

۴ – در نور خورشید عکس برداری نکنید

بسیاری از دوربین ها مخصوصا دوربین تلفن های همراه با انعکاس نور خورشید مشکل دارند. نور خورشید بر روی لنز دوربین تاثیر می گذارد و باعث سفید و روشن شدن تصویر میشود و جزییات تصویر را خراب میکند. بهترین حالت عکس برداری زمانی است که خورشید در پشت سر شما قرار گیرد و یا اینکه در یک روز ابری عکس برداری کنید. که البته مورد آخر (عکس برداری در روز ابری) اگر در انگلستان زندگی می کنید، بسیار آسان است!

چگونه عکس های با کیفیت از ماشین خود بگیرید

۵ – زاویه مناسب عکاسی از خودرو را انتخاب کنید

عکس برداری از خودرو علاوه بر اینکه امکان تصویر برداری از تمامی زوایای ماشین را فراهم میکند، میتواند خودرو را چه اینطور باشد یا نباشد بصورت اسپورت نمایش دهد. همچنین عکس برداری از زاویه ی روبرو و جلوی ماشین و قرار دادن آن به عنوان تنها عکس خودرو در سایت های آگهی میتواند روند فروش را بسیار طولانی کند و مدت ها آگهی شما دست نخورده در بین دیگر آگهی ها باقی بماند.
زاویه های سه رخ بهترین حالت برای تصویر برداری هستند به اندازه کافی عقب بایستید تا تمام ابعاد خودرو در عکس مشخص باشد.

چگونه عکس های با کیفیت از ماشین خود بگیرید

۶ – از دوربین مناسب برای عکاسی از خودرو استفاده کنید

دوربین های موجود بر روی تلفن های همراه هر روز پیشرفته تر می شوند و تصاویر با کیفیت تری را به ثبت می رسانند همچنین برای تصویر برداری های سریع نیز کاربردی هستند اما نمیتوانند با یک دوربین حرفه ای SLR از نظر کیفیت تصویر رقابت کنند.البته قابل ذکر است که این دوربین ها قیمت بالایی دارند و اگر شما یکی از این دوربین ها را ندارید همیشه میتوانید از کسی قرض بگیرید.

۷ – اصل کار جزئیات تصاویر ثبت شده است

با خریداران در عکس برداری روراست باشید و اگر ماشین نواقصی دارد ( آثار تصادف و …) از آنها عکس بگیرید. برای نمایش داخل خودرو مکانی را برای تصویر برداری انتخاب کنید که نور طبیعی محیط بالا باشد و به این وسیله داخل خودرو نور مناسبی داشته باشد. برای عکس برداری از داشبورد، از عکاس های حرفه ای ما الگو بگیرید و صندلی راننده را به پشت بخوابانید و دوربین خود را روی پشت سری صندلی قرار دهید تا ثابت بماند. در ضمن عکس برداری از میزان مسافت پیموده شده توسط خودرو را فراموش نکنید.

چگونه عکس های با کیفیت از ماشین خود بگیرید

آیا نکات ذکر شده در این مقاله برای شما مفید واقع شده است؟ نظر خود را با ما در قسمت کامنت ها در میان بگذارید.

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بالا